آلمانی ها دیگر تمایلی به صدر اعظمی مجدد مرکل ندارند

به گزارش تایمر سرگرمی، نتایج جدیدترین نظر سنجی نشان می دهد که تنها 21 درصد شهروندان آلمانی به نامزدی مرکل برای صدر اعظمی مجدد آلمان تمایل دارند.

آلمانی ها دیگر تمایلی به صدر اعظمی مجدد مرکل ندارند

با تور لحظه آخر آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل تایمر سرگرمی، بر اساس جدیدترین نظر سنجی موسسه یوگو که به سفارش نشریه بیلد آلمان انجام گرفته است از بین هر پنج آلمانی تنها یک نفر تمایل دارد که آنگلا مرکل، یک بار دیگر به عنوان نامزد سرلیست اتحادیه احزاب متحد مسیحی در مبارزات انتخاباتی مجلسی بعدی وارد گردد.

بر این اساس تنها 21 درصد شهروندان به این مسئله تمایل دارند که مرکل بعد از 16 سال صدر اعظمی مجددا نامزد این سمت گردد. 64 درصد یعنی دو سوم شهروندان آلمانی هم این مسئله را رد می نمایند.

در بین هواداران اتحادیه احزاب متحد مسیحی تمایل برای نامزدی مجدد مرکل برای یک دوره دیگر کمی بیشتر از سایر احزاب آلمانی بود. در بین این گروه 36 درصد شهروندان خواهان نامزدی مجدد مرکل و 52 درصد هم با آن مخالف بودند.

نتایج این نظر سنجی همچنین نشان می دهد که تقریبا 49 درصد شهروندان آلمانی تمایل دارند دولت ائتلافی فعلی آلمان متشکل از اتحادیه احزاب متحد مسیحی و حزب سوسیال دموکرات تحت صدر اعظمی مرکل تا خاتمه این دوره قانونگذاری یعنی در پاییز 2021 به کار خود ادامه دهد. تنها 35 درصد شهروندان آلمانی خواهان انتخابات زودتر از موعد بودند.

البته در بین هواداران حزب افراطی جایگزینی برای آلمان 75 درصد و در بین چپ ها با 46 درصد اکثرا خواهان برگزاری انتخابات مجدد بودند.

مرکل هم زمان با کناره گیری خود از ریاست حزب دموکرات مسیحی در اکتبر سال 2018 اظهار داشت که دیگر نمی خواهد یک دور دیگر نامزد صدر اعظمی آلمان گردد.

جانشین وی آنگرت کرامپ- کارن بائر هم حدود دو هفته پیش و بعد از رسوایی به بار آمده در انتخابات ایالتی تورینگن کناره گیری خود از ریاست حزب دموکرات مسیحی را اظهار داشت.

احتمالا جانشین وی تا تابستان اعلام خواهد شد. تا به حال تنها نوربرت روتگن، رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس آلمان از حزب دموکرات مسیحی رسما نامزدی خود برای این سمت را اعلام نموده است.

انتخابات تورینگن، که چندی پیش برگزار گردید زلزله سیاسی بزرگی در آلمان ایجاد کرد که پس لرزه های آن همچنان ادامه داشته و شرایط سخت و دشواری را برای دولت ائتلافی و شخص مرکل به عنوان صدر اعظم آلمان ایجاد نموده است.

در این انتخابات توماس کمریش، نامزد حزب لیبرال دموکرات در ایالت تورینگن با حمایت حزب افراطی جایگزینی برای آلمان و حزب محافظه کار دموکرات مسیحی به مقام نخست وزیری این ایالت نائل آمد.

این مسئله یک زلزله سیاسی در آلمان ایجاد کرد و حزب سوسیال دموکرات به دلیل حمایت حزب دموکرات مسیحی از نامزد مد نظر حزب افراطی در ایالت تورینگن انتقاد شدیدی به شریک ائتلافی خود وارد نموده و از شکل گیری بی اعتمادی ها اطلاع داد.

آقای کمریش در حالی توانست به شکلی غیرمترقبه با حمایت حزب جایگزینی برای آلمان به مقام نخست وزیری ایالت تورینگن برسد که استفاده از حمایت این حزب پوپولیست راستگرا تابوشکنی محسوب می گردد.

البته کمریش چندی بعد تحت فشارهای احزاب سیاسی از سمت خود کناره گیری کرد.

متعاقب این رسوایی آنگرت کرامپ کارن بائر، رئیس حزب دموکرات مسیحی آلمان کناره گیری کرد و اظهار داشت که از نامزدی برای صدر اعظمی آینده آلمان هم کناره گیری می نماید. این مسئله حزب دموکرات مسیحی را در شرایط سختی قرار داده و به چالش بزرگی بخصوص برای مرکل که آخرین دور صدر اعظمی خود را تجربه می نماید تبدیل شده است.

حالا بحث ها درباره اینکه چه کسی باید ریاست حزب دموکرات مسیحی را بر عهده گیرد در آلمان بالا گرفته و حتی بعضی سیاستمداران خواهان کناره گیری زودتر از موعد مرکل از مسئولیت خود برای خاتمه این بحران شده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 فروردین 1399 بروزرسانی: 13 فروردین 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 767

به "آلمانی ها دیگر تمایلی به صدر اعظمی مجدد مرکل ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمانی ها دیگر تمایلی به صدر اعظمی مجدد مرکل ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید