3 سناریوی پلیس برای تعطیلات نوروزی

به گزارش تایمر سرگرمی، رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی در جلسه کمیته هماهنگی طرح های ترافیکی، سه سناریوی احتمالی کاهش، افزایش و ثبات شیوع کرونا در کشور را ترسیم کرد و گفت: دستورالعمل این سناریوها تدوین شده است.

3 سناریوی پلیس برای تعطیلات نوروزی

به گزارش خبرنگاران از ایرنا، سردار سید کمال هادیانفر روز چهارشنبه در جلسه کمیته هماهنگی طرح های ترافیکی با اشاره به فعالیت قرارگاه طرح نوروزی پلیس راهور اضافه کرد: با توجه به شرایطی که از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام گردد، این سناریوها اجرا خواهد شد، سناریوی اول اینگونه پیش بینی شده که شرایط بیماری با همین شکل کنونی ادامه داشته باشد که براساس آن تمرکز ما بر روی شهرهای دارای شرایط قرمز و مسافرپذیری خواهد بود که از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام می گردد.

وی ادامه داد: در اجرای این طرح با هماهنگی ستاد ملی مقابله با کرونا، محدویت در شهرهایی که از سوی این ستاد اعلام گردد و همچنین جاده ها و معابر منتهی به این شهرها اعمال خواهد شد.

هادیانفر اضافه کرد: سناریوی دوم مربوط به شرایطی است که بیماری رو به کاهش رفته و تعداد شهرهای دارای شرایط آبی افزایش بیابد. در این شرایط شرایط متفاوت بوده و طبیعتا عمده تمرکز ما بر مدیریت ترافیک و کاهش تصادفات خواهد بود.

رئیس پلیس راهور ناجا ادامه داد: سناریوی سوم را نیز بر مبنای شدت یافتن بیماری و افزایش فرایند ابتلا است که طبیعی است در این شرایط با افزایش تعداد شهرهای قرمز و نارنجی طرح محدودیت ها نیز افزایش یافته و شهرهای بیشتری مشمول محدودیت تردد می شوند ضمن اینکه ممکن است یکسری از محدودیت ها نیز به شکل سراسری اعمال گردد.

هادیانفر گفت: پلیس آماده اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا است، محدودیت ها همانند سابق وجود دارد و تردد در شهرهای دارای شرایط قرمز و نارنجی ممنوع بوده و تردد میان شهرهای زرد و آبی محدودیتی ندارد اما منع تردد شبانه به شکل سراسری اجرا می گردد. چنانچه فردی بخواهد از یک شهر زرد به شهر زرد دیگری برود باید توجه داشته باشد که در طول راستا از هیچ شهر دارای شرایط قرمز یا نارنجی عبور نکند برای این منظور باید از کمربندی ها عبور کند یا در صورت نداشتن کمربندی در آن شهر مأموران پلیس یک لاین و راستا ویژه را برای عبور خودروها در نظر گرفته اند که تردد فقط باید از این راستاها انجام گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 فروردین 1400 بروزرسانی: 25 فروردین 1400 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1535

به "3 سناریوی پلیس برای تعطیلات نوروزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 سناریوی پلیس برای تعطیلات نوروزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید