یک هفته فرصت برای خرید پالایشی یکم

به گزارش تایمر سرگرمی، امکان خرید پالایشی یکم که باقی مانده سهام دولت در چهار پالایشگاه تهران، تبریز، اصفهان و بندرعباس است تا یک هفته دیگر فراهم است و متقاضیان می توانند به وسیله بانک یا کارگزاری نسبت به خرید واحدهای این صندوق اقدام نمایند.

یک هفته فرصت برای خرید پالایشی یکم

به گزارش خبرنگاران، پذیره نویسی پالایشی یکم به عنوان دومین ETF دولت از پنجم شهریور شروع شده و مهلت پذیره نویسی تا چهارشنبه هفته آینده(26شهریور) ادامه دارد.

پالایشی یکم از سهام شرکت های پالایشگاهی، پالایش نفت تهران (شتران)، پالایش نفت تبریز (شبریز)، پالایش نفت اصفهان(شپنا) و پالایش نفت بندرعباس(شبندر) تشکیل شده است و عموم مردم با استفاده از کد ملی یا کد بورسی می توانند نسبت به خرید یا پذیره نویسی این صندوق اقدام نمایند.

متقاضیان خرید این صندوق می توانند در بازه زمانی مشخص شده به صورت حضوری و غیرحضوری به وسیله بانک ها نسبت به خرید این صندوق اقدام نمایند. همچنین افرادی که دارای کد معاملاتی هستند می توانند به صورت غیرحضوری به وسیله سامانه معاملاتی کارگزاری خود نسبت به ثبت سفارش خرید اقدام نمایند.

بر این اساس بانک های منتخب شامل ملی، سپه، مسکن، کشاورزی، ملت، صادرات، تجارت، توسعه تعاون، رفاه کارگران، قرض الحسنه مهر ایران، پست بانک ایران، اقتصاد نوین، پارسیان، پاسارگاد و کارآفرین می شوند. اطلاعات موردنیاز برای تکمیل اطلاعات نیز شامل نام، نام خانوادگی، شماره ملی، تاریخ تولد، نام پدر، کد پستی، شماره تلفن همراه و شماره شبای بانکی فرد پرداخت نماینده می گردد.

از ویژگی های این صندوق این است که پذیره نویسی برای هر شخص حقیقی ایرانی دارای کد ملی تا سقف 50 میلیون ریال امکان پذیر است و محدودیت سنی برای متقاضیان وجود ندارد. البته متقاضیانی که در نخستین مرحله پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری صندوق واسطه گری اقتصادی یکم شرکت نموده اند، می توانند در مجموع دو صندوق سرمایه گذاری واسطه گری اقتصادی یکم و سرمایه گذاری پالایشی یکم تا سقف 50 میلیون ریال پذیره نویسی نمایند.

بر این اساس، افرادی که به میزان دو میلیون تومان صندوق ETF دارای یکم را خریداری نموده بودند، در این مرحله می توانند تنها سه میلیون تومان از واحدهای این صندوق را با تخفیف 20 درصد خریداری نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 آبان 1399 بروزرسانی: 3 آبان 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1187

به "یک هفته فرصت برای خرید پالایشی یکم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک هفته فرصت برای خرید پالایشی یکم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید