چطور می توانید والدین خود را تحت تکفل قرار دهید؟

بیمه شده سازمان تأمین اجتماعی با چه شرایطی می تواند والدین خود را تحت تکفل قرار دهد؟

چطور می توانید والدین خود را تحت تکفل قرار دهید؟
  • سن پدر 60 سال تمام و سن مادر 55 سال تمام باشد.
  • سن شوهر از 60 سال متجاوز باشد یا در موارد عدم احراز شرایط سنی به تشخیص کمیسیون پزشکی موضوع ماده 91 قانون تأمین اجتماعی از کار افتادگی کلی داشته باشد.
  • تأمین معاش پدر و مادر به عهده بیمه شده/ مستمری بگیر باشد.
  • به موجب قانون تامین اجتماعی مستمری دریافت نکند.
  • در زمان ارائه تقاضای کفالت، بیمه شده سازمان نباشند.
  • مشمول سایر صندوق های بیمه و بازنشستگی از نظر پرداخت حق بیمه یا کسور بازنشستگی و یا دریافت حقوق و مستمری نباشند.

مدارک لازم:

  • اصل و تصویر شناسنامه والدین یا شوهر بیمه شده زن / مستمری بگیر
  • اصل و تصویر کارت ملی والدین یا شوهر بیمه شده زن / مستمری بگیر
  • اصل و تصویر گواهی فوت (در صورت فوت پدر)
  • اصل و تصویر طلاق نامه (در صورت جدایی والدین)
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 11 آذر 1398 شناسه مطلب: 471

به "چطور می توانید والدین خود را تحت تکفل قرار دهید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور می توانید والدین خود را تحت تکفل قرار دهید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید