چرا مرد ها جزئیات را فراموش می کنند؟

به گزارش تایمر سرگرمی، مردان در زندگی بنا به دلایلی جزئیاتی مانند تولد همسرشان را فراموش می کنند که بد نیست دلایل آن را بدانید.

چرا مرد ها جزئیات را فراموش می کنند؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، پرابو لازاروس، مشاور خانواده، می گوید: یکی از موضوع هایی که در ذهن مردان نهادینه شده، این است که آن ها تأمین کنندگان نیاز های زنان و فرزندان و محافظان زندگی هستند و به همین دلیل، جزئیات را فراموش می کنند.

زنان باید قبل از عصبانی شدن به خاطر فراموش کاری شوهرشان، به خود یادآوری کنند که تا مدتی پیش، تمام کاری که همسرشان قبل از رسیدن به خانه باید انجام می داد، رساندن جسم خسته اش به خانه خود بود، جایی که زن و فرزندش منتظر او بودند تا خرجی و غذایی بیاورد و زمانی را برای بودن و تفریح با خانواده اش بگذراند که این، تنها یکی از مسئولیت های مرد بود که او پس از سیر شدن شکمش و برطرف شدن نیاز های اولیه بیولوژیکی اش، در سایه درخت بزرگی دراز می کشید و فقط در صورت تهدید اعضای خانواده اش از خواب بیدار می شد.

این رفتار، نسل به نسل در ژن مردان گشته و در طی قرن ها، در ذهن مردان ریشه دوانده، اما تکامل انسان باعث ایجاد تغییراتی در شرایط شده است و با این وجود، باز هم این تحول با انتظار هایی که زن ها از همسر خود دارند فاصله زیادی دارد. زیرا اغلب مردان هنوز بر این باورند که رفتن به محل کار، گذاشتن غذا روی میز و تأمین نیاز های اولیه زنشان، تنها هدف زندگی آن ها است.

همه زن ها می دانند که در طول دوران نامزدی و حتی چند سال پس از ازدواج، شوهرشان بهترین خاطرات را در ذهن آن ها به جای گذاشته است که این ثابت می کند، اغلب مرد ها حتی به کوچک ترین جزئیات هم در رابطه زناشویی خود توجه دارند، اما شاید سوالی که در این خصوص مطرح شود این است که چرا مردان با گذشت چند سال از ازدواجشان، تاریخ تولد یا سالگرد ازدواج خود را فراموش کرده اند؟ آیا این نشان می دهد که مردان بی عاطفه اند؟

حقیقت این است که در روز های ابتدایی آشنایی، مردان تمام تلاش خود را می کنند تا محبت زن را به خود جلب کنند و این مقوله برای آن ها یک چالش بزرگ به حساب می آید. اما بعد از اینکه مردان به این هدف دست یافتند، چالش های بزرگتر و سخت تری مقابل آن ها قرار می گیرد که این مراحل سخت، خارج از قلمرو همیشگی شان است.

اغلب مردان از این حقیقت اطلاع کافی ندارند که فراموش کردن جزئیات کوچک تا چه اندازه می تواند برای زن ها گران تمام شود تا جایی که تلقی آن ها از این موضوع این است که در رابطه زناشویی شان یا عشقی وجود ندارد و یا این که عشق میان آن ها بسیار کمرنگ است.

به همین خاطر، مرد ها همیشه تاکید می کنند که آن ها به سختی، کار و تلاش کرده اند تا در حد توانشان بتوانند بهترین ها را برای زن و فرزند خود تهیه کنند. در این میان، اگرچه اغلب آن ها به دلیل این موضوع با نارضایتی همسر خود روبه رو شده اند، امّا باز هم متوجه کار اشتباه و یا سهل انگاری خود نشده اند.

با این وجود باید بررسی کرد که آیا این موضوع بدان معناست که زنان هیچ گونه انتظاری از همسرشان برای به خاطر سپردن جزئیات را ندارند؟ در پاسخ باید گفت به دلیل پویایی اجتماعی و فشار های وارده از سوی هم سن و سال ها، زن ها همیشه انتظار دارند که همسرشان علاوه بر برطرف کردن نیاز های خانواده، به مسائل دیگری، چون جزئیات زندگی و هر آن چه که به عنوان یک الگوی رفتاری مناسب در جامعه مرسوم است، توجه کافی داشته باشند.

راه چاره این مسائل چیست؟

راه چاره این مسائل کاملا آسان است؛ به طوری که مردان می توانند برای این کار یک تقویم یا سررسید تهیه کنند تا در آن، مناسبت ها و روز های مهم زندگی خود را علامت بزنند و در کنار آن روز ها نیز، هدیه های مورد علاقه همسرشان مانند ادکلن، گل یا وسیله مورد علاقه او را یادداشت کنند و علاوه بر این، به عنوان یک شرط احتیاط، مرد می تواند کاری کند که همسرش، این مناسبت های جزئی یا اصلی را فراموش کند تا بتواند با غافلگیر کردن، او را شاد کند.

مردان باید تلاش کنند تا تمام اتفاق و مناسبت ها و حتی جزئی ترین مسائلی که از نظر شریک زندگیشان مهم است را به خاطر بسپارند و این کار را به یک عادت تبدیل کنند تا همه چیز را در زمان مقرر خود، به یاد آورند. چرا که با این رفتار ثابت می کنند حواسشان به همسرشان است و زن ها هم متوجه می شوند که برای شوهر خود تا بسیار اهمیت دارند.

اگر یک مرد، شوهر و پدری مسئولیت پذیر است، به طور منطقی می توان گفت که یک انسان خوب هم است که برای برطرف کردن نیاز های خانواده اش، بسیار تلاش می کند. بنابراین، زن ها نباید برای فراموش کردن برخی از مناسبت ها از سوی شوهرشان، به او خرده بگیرند، بخصوص زمانی که این مشکل کوچک، راه چارهی به این سادگی دارد و زن ها می توانند به شوهرشان کمک کنند تا این مناسبت ها و روز های خاطره انگیز برایشان یادآوری شده و به یک عادت خوب در ذهنشان پرورش یابد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1252

به "چرا مرد ها جزئیات را فراموش می کنند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا مرد ها جزئیات را فراموش می کنند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید