چرا سفر به ایران گران است

به گزارش تایمر سرگرمی، عضو جامعه تورگردانان با درخواست برای ممنوعیت برگزاری کنفرانس و نمایشگاههای بین المللی در تهران علی الخصوص در بهار و پاییز؛ هرگونه تبلیغات ارزان بودن سفر به ایران را نادرست بیان کرد و گفت: تورهای سفر به ایران نسبت به مقاصد کشورهای جهان گرانتر است.

چرا سفر به ایران گران است

با هزینه سفر عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

به گزارش خبرنگار اجتماعی تایمر سرگرمی، همواره در ذهن خیلی ها این تصور ایجاد شده است که سفر به ایران ارزان است و حتی خیلی ها نیز به آمارهای دنیای گردشگری اشاره می نمایند که مقصد ایران را به عنوان یکی از ارزانترین مقاصد گردشگری دنیا معرفی می نمایند، درحالیکه کارشناسان و راهنمایان گردشگری خلاف این موضوع را مطرح می نمایند و دلیل آمارهای دنیای درباره سفر ارزان به ایران را نیز اطلاعات نادرست نهادهای مرتبط با سفر در کشور خودمان ذکر می نمایند که اینگونه اشتباه و به هر دلیلی آمار نادرست به سازمانهای دنیای گردشگری ارائه می نمایند.

اطلاعات نادرست به سازمانهای گردشگری دنیا می دهند

در این رابطه محمود بنکدارنیا- عضو جامعه تورگردانان ایران, با انتقاد از اینکه چرا اطلاعات نادرست به سازمانهای گردشگری دنیا درباره ارزان بودن گردشگری ایران ارائه می شود، گفت: به هیچ وجه سفر به ایران ارزان نیست، البته هیچ کس نیز از سفر گردشگران خارجی به ایران ناراحت نیست ولی واقعیت این است که سفر به ایران گران است و تا زمانی که علت این گرانی معین و رفع نشود حجم سفر گردشگر خارجی نیز به ایران در همین مقدار آمارها باقی می ماند و چرا نباید از پتانسیل خوب گردشگری کشورمان بهتر استفاده کینم.

مقایسه تور ایران و مصر از مبدا آلمان

وی در شرح بیشتر بیان کرد: مثلاً همین الان تور ایران و کشور مصر را از مبدا آلمان در نظر بگیرید، مشاهده می شود قیمت تور ایران دو برابر قیمت تور مصر است، درحالیکه خدمات و زمان تور مصر بسیار بیشتر نیز است.

هزینه اقامت و حمل ونقل کمتر شود

عضو جامعه تورگردانان ایران گفت: سفر به ایران گران است و با تبلیغات ارزان نمی توان گردشگری را درست کرد، باید هزینه های اقامت، حمل و نقل و .... در ایران کاهش یابد.

ممنوعیت برگزاری کنفرانس و نمایشگاه بین المللی در تهران علی الخصوص در بهار و پاییز

بنکدارنیا بیان داشت: البته ناگفته نماند اگر فکری هم برای اقامت و زیرساخت های گردشگری در کشور نکنیم آمدن زیاد گردشگر به ایران به ضد خود تبدیل می شود زیرا نباید گردشگر ناراضی از ایران بر شود، مثلاً نهادهای دولتی و خصوصی همایش ها و کنفرانس های خود را در فصل سفر که بهار و پاییز است، برگزار ننمایند زیرا ظرفیت هتل ها پر می شود و یا حداقل در تهران برگزار ننمایند و در شهرهای مانند مشهد برگزار نمایند که بیشترین هتل ها در این شهر است و بیشتر مواقع نیز نیمی از آنها خالی است.

تجربه اروپا برای ایران

وی اعلام نمود: مثلاً در اروپا مهمترین نمایشگاه های بین المللی خود را در فصل زمستان برگزار می نمایند تا در فصل بهار، پاییز و تابستان برای گردشگران واقعی؛ ظرفیت برای اقامت و هتل وجود داشته باشد.

منبع: تسنیم
انتشار: 7 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 752

به "چرا سفر به ایران گران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا سفر به ایران گران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید