پل دختر در خطر است

مدیر اداره میراث فرهنگی شهرستان پلدختر گفت: اگر رودخانه کشکان طغیان کند، باید نگران وضعیت پل تاریخی پل دختر باشیم، احتمال خطر وجود دارد، اما مسافران نوروزی در نقاط مناسب اسکان داده شده اند.

پل دختر در خطر است

با انتشار اخباری از تخریب بخش هایی از جاده قدیم پلدختر نصف شدن این جاده و به دنبال آن پل تاریخی پل دختر در شهرستان پل دختر استان لرستان، علی محمد عزیزی، مدیر اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان پل دختر در گفت و گو با ایسنا وضعیت کنونی پل دختر را مناسب ارزیابی کرد و اظهار کرد: در حال حاضر بخش هایی از پایین دست شهر در محدوده شهرداری و انتهای خیابان های رسالت دچار آب گرفتگی شده است.

او با بیان اینکه رودخانه کشکان از وسط پل دختر می گذرد، اضافه کرد: اگر بارندگی ها ادامه داشته باشد، احتمال طغیان رودخانه کشکان وجود دارد و این خطرناک است، امیدواریم این اتفاق نیفتد.

عزیزی با اشاره به اینکه جاده پل دختر تا شهر پل دختر یک محور گردشگری تعریف شده است، اضافه کرد: این محدوده نیز از چندین نقطه قطع شده است، همچنین پل افینه و در راستا آبشار افینه و بخش هایی در دُم روز یک لاین از پل تخریب شده است.

مدیر اداره میراث فرهنگی شهرستان پل دختر در استان لرستان با بیان اینکه پل تاریخی افینه متعلق به پهلوی اول نیز متأسفانه از چهار صبح زیر آب رفته است، اضافه کرد: درصد تخریب آن اکنون تعیین نیست، شرایط سختی است، هر چند خوشبختانه با مدیریت در سطح شهرستان فعلاً به خیر گذشته است، اما اگر روند بارندگی ها شدت داشته باشد، احتمال طغیان رودخانه کشکان وجود دارد که در صورت طغیان به داخل شهر نیز نفوذ می نماید.

عزیزی اضافه می نماید: هر چند دیواره های رودخانه ساحلی و بتنی است، اما با توجه به اینکه رودخانه یک متر تا بالا آمدن هنوز جا دارد، اگر بالا بیاید یک بخش هایی از پایین دست شهر را نیز می گیرد، اما اگر آب فروکش کند قطعاً با بارندگی های جدید نیز مسئله ای پیش نمی آید.

وی با تاکید بر اینکه پل تاریخی پل دختر در ورودی شهر قرار گرفته است، ادامه دارد: پایه های پل قدیمی هستند که بخش هایی از آن در گذشته تخریب شده اند.

مدیر اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پل دختر همچنین وضعیت پل تاریخی کلهر در این شهرستان نیز اظهار کرد: این پایه ها زیر آب رفته اند، احتمالاً قطعاً آسیب جدی به پایه ها وارد می گردد.

عزیزی با تاکید بر اینکه در دو شب گذشته مسافران نوروزی و گردشگران با مدیریت استانداری، فرمانداری و سپاه و دیگر نهادهای شهری در مکان های مناسبی مانند نمازخانه ها، مدارس و مؤسسات آموزشی اسکان داده شده اند، اضافه کرد: خوشبختانه مسئله ای پیش برای مسافران پیش نیامده است.

مدیر اداره میراث فرهنگی شهرستان پل دختر در استان لرستان به مردم و گردشگران توصیه کرد تا مناسب شدن وضعیت جوی، به سمت پل دختر نروند و ادامه داد: هشدار می دهیم فعلاً مردم به سمت پل دختر نیایند، از جاده خرم آباد به پل دختر به عنوان اصلی ترین راستا، در حال حاضر مسدود است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 تیر 1398 بروزرسانی: 27 مهر 1398 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 155

به "پل دختر در خطر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پل دختر در خطر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید