واکنش خصمانه ریاض به اعلام غنی سازی 60 درصدی ایران

به گزارش تایمر سرگرمی، به گزارش خبرنگاران به نقل از الجزیره، وزارت امور خارجه سعودی مدعی شد که این کشور تحولات کنونی مرتبط با برنامه هسته ای ایران را با نگرانی دنبال می کند.

واکنش خصمانه ریاض به اعلام غنی سازی 60 درصدی ایران

وزارتخانه عربستان در بیانیه ای که امروز (چهارشنبه) در خبرگزاری رسمی عربستان منتشر کرده، مدعی شد: تصمیم اخیر ایران در خصوص افزایش سطح غنی سازی اورانیوم را نمی توان برنامه ویژه ای برای کاربردهای صلح آمیز دانست.

در ادامه این بیانیه ادعا شده است: عربستان از ایران می خواهد از تشدید اوضاع پرهیز کند و امنیت و ثبات منطقه را در معرض تنش بیشتر قرار ندهد و با جدیت و هم راستا با خواسته های جامعه بین المللی در خصوص استفاده صلح آمیز از برنامه هسته ای زیر نظر نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی، در مذاکرات در حال انجام شرکت کند؛ به گونه ای که امنیت و ثبات منطقه و جهان محقق و جلوی گسترش سلاح های کشتار جمعی گرفته شود.

وزارت خارجه سعودی مدعی شد: عربستان همچنین بر اهمیت دستیابی جامعه بین المللی به توافقی با پارامترهای قوی تر و طولانی تر تاکید می کند که باعث تقویت اقدامات نظارتی شود و عدم دستیابی ایران به زرادخانه هسته ای و توسعه پتانسیل های لازم برای آن را تضمین کند و در آن نگرانی عمیق کشورهای منطقه نسبت به اقدامات تنشزای ایران برای ناامن کردن و بی ثبات کردن منطقه در نظر گرفته شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1571

به "واکنش خصمانه ریاض به اعلام غنی سازی 60 درصدی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش خصمانه ریاض به اعلام غنی سازی 60 درصدی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید