سفیر کره جنوبی در ایران: حجم مبادلات ایران و کره باید به 20میلیارد دلار قبل از تحریم بازگردد

به گزارش تایمر سرگرمی، گروه استان ها سفیر کره جنوبی در ایران گفت: تصور من قبل از حضور در ایران، کشور بزرگ با منابع بزرگ بود ولی در مدت حضور در ایران متوجه شدم که بزرگترین سرمایه ایران نیروی دانش آموخته ایران است که می تواند در توسعه ایران مورد استفاده قرار گیرد.

سفیر کره جنوبی در ایران: حجم مبادلات ایران و کره باید به 20میلیارد دلار قبل از تحریم بازگردد

به گزارش خبرنگاران از تبریز، یو جانگ هیان صبح امروز در دیدار با اعضای اتاق بازرگانی تبریز، با اشاره به اینکه تبریز دروازه آذربایجان، ترکیه، ارمنستان و اروپا است گفت: تبریز پایتخت دیگری برای ایران است و یک مرکز بزرگ برای توسعه تجارت است.

وی تجربه یونس ژائله، رئیس اتاق بازرگانی تبریز در کسب عنوان صادرنماینده نمونه در 6 سال متوالی را یادآور شد و ابراز داشت: تصور من قبل از حضور در ایران، کشور بزرگ با منابع بزرگ بود ولی در مدت حضور در ایران متوجه شدم که بزرگترین سرمایه ایران نیروی دانش آموخته ایران است که می تواند در توسعه ایران مورد استفاده قرار گیرد.

سفیر کره جنوبی در ایران، با تصریح به اینکه در طول این سال ها به اصفهان و مشهد و شیراز سفر کردم ولی به این نتیجه رسیدم که تبریز مهمترین مرکز تجاری برای برقراری ارتباط است اضافه نمود: من در ارسال گزارش به پایتخت، حتماً در خصوص تبریز و گسترش روابط با آن تأکید خواهم کرد.

وی همکاری کره با ایران را منحصر به واردات نفت و صادرات لوازم الکترونیک و اتومبیل عنوان نمود و اضافه نمود: باید کوشش کنیم روابط مالی بیش از این ارتقا و گسترش یابد.

جانگ هیان با تأکید بر اینکه تمام کوششم را برای تقویت روابط ایران و کره خواهم کرد، ابراز داشت: در شرایط سخت قرار داریم ولی کوشش می کنیم این روابط را ارتقا دهیم. بعد از این دیدار به سئول گزارش می دهم و نقاط قوت تقویت همکاری ها را گوشزد خواهم کرد.

وی با بیان اینکه شرایط سخت تجاری فقط برای ایران نیست و برای کره هم هست افزود: ارتباط ایران با کره فقط تجاری بوده ولی باید در زمینه های فرهنگی هم روابط ما توسعه یابد.

سفیر کره جنوبی از برگزاری نمایشگاه محصولات کره در ایران اطلاع داد و گفت: اگر تجار ایرانی قصد برگزاری نمایشگاه در کره داشته باشند، سفارت یاری می نماید.

وی با اشاره به اینکه 2000 شرکت کره ای قبل از تحریم ها در ایران حضور داشتند، اضافه نمود: به دنبال راه چاره هایی برای حضور مجدد و همکاری مجدد با ایران هستیم.

جانگ هیان با اعلام اینکه در سال 2011 و قبل از تحریم ها، حجم مبادلات ایران و کره 20 میلیارد دلار بوده است اعلام نمود: متأسفانه اکنون به کمتر از 7 میلیارد دلار رسیده و به همین دلیل شرکت های کره ای حجم کاری و کارمندان خود را کم کردند و شرکت های کوچک و متوسط مجبور شدند ایران را ترک نمایند اما باید یاری کنیم این روابط افزایش یابد.

وی با تأکید بر اینکه کره ای ها دوبار نام ایران را به نیکی یاد کردند، اضافه نمود: در ایام بحران سوخت در کره جنوبی که اعراب خلیج فارس از فروش نفت و انجام تعهدات خود سر باز زدند، فقط ایران به تعهدات خود عمل کرد و کره از بحران نجات یافت و به همین دلیل کره ای ها از ایران به نیکی یاد می نمایند و کره هم در دوران تحریم، کنار ایران بوده است.

ع+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 435

به "سفیر کره جنوبی در ایران: حجم مبادلات ایران و کره باید به 20میلیارد دلار قبل از تحریم بازگردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر کره جنوبی در ایران: حجم مبادلات ایران و کره باید به 20میلیارد دلار قبل از تحریم بازگردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید