رعایت قانون و عدالت با برگزاری رقابت های انتخابی کشتی

به گزارش تایمر سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، اواسط آبان ماه سال جاری بود که مدعیان کشتی آزاد و فرنگی کشورمان فرصت یافتند در میدانی بنام انتخابی تیم ملی به مصاف هم بروند. مدعیان واجد شرایط اوزان دهگانه کشتی آزاد و فرنگی با صلاحدید کادر فنی تیم های ملی، یکی پس از دیگری وارد گود انتخابی شدند تا در نهایت چهره نفرات برتر برای حضور در رقابتهای جهانی تعیین شد.

رعایت قانون و عدالت با برگزاری رقابت های انتخابی کشتی

البته موج امید و انگیزه نفرات برتر رقابتهای انتخابی خیلی زود با لغو پیکارهای جهانی به دلیل شیوع کرونا فروکش کرد و گوش شکسته های ملی پوش، چشم به میادین آینده و فرصتی برای عرض اندام دوختند.

هر چند متولیان فدراسیون کشتی و اعضای کادر فنی تیم های ملی کشتی با لغو مسابقات جهانی تاکید کردند نتایج رقابتهای انتخابی در اَرنج تیم های اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا تأثیرگذار است، اما نفرات برتر رقابتهای انتخابی همچنان نگران از دست دادن دوبنده تیم ملی هستند و چشم انتظار لیست نهایی اعزام به قهرمانی آسیا و مسابقات گزینشی.

بسیاری از اهالی کشتی با تقدیر از قاطعیت فدراسیون کشتی در برگزاری رقابتهای انتخابی، معتقدند این اصل مهم و آینده ساز باید همچنان در تصمیمات آینده کادر فنی تیم های ملی رعایت گردد چراکه گذر مدعیان تیم ملی از فیلتر مسابقات انتخابی، فرایندی اجتناب ناپذیراست. فرایندی که تبعات مثبت و عظیمی در اعتلای کشتی ایران دارد و می تواند بارقه امید و انگیزه را در مدعیان جوان و آینده ساز کشتی کشورمان، زنده و روشن نگه دارد.

به همین دلیل می توان به اظهارات اخیر قهرمان اسبق تیم ملی و مربی کنونی کشتی آزاد کشورمان اشاره نمود که مدتهاست در زادگاهش یعنی شهر قزوین مشغول پشتوانه سازی و آموزش نسل جدید کشتی است.

احسان لشگری دارنده دو مدال برنز المپیک و جهان و چهار مدال طلای قهرمانی آسیا با تاکید بر برگزاری رقابتهای انتخابی گفت: به عنوان یکی از ملی پوشان اسبق کشتی آزاد و کسی که برای کسب دوبنده تیم ملی زحمات زیادی کشیدم معتقدم، برگزاری مسابقه انتخابی بهترین راه برای انتخاب ملی پوشان است. این موضوع در تیم های عظیم و پیروز کشتی جهان هم صدق می نماید و همه شاهدیم مدعیان عظیم و نامدار جهان هم بدون انتخابی به تیم ملی راه نمی یابند. البته در این بین ممکن است بعضی اوقات با موارد استثنایی هم روبرو باشیم که هر چند سال یک بار رخ می دهد.

لشگری ادامه داد: پشتوانه سازی در کشتی هیچگاه به وسیله تمرین رخ نمی دهد و این فرایند سازنده با رقابتهای انتخابی تیم ملی اتفاق می افتد. یکی از دلایلی که کشتی گیر در مسابقات استانی، کشوری، جام تختی و… روی تشک می رود، این است که بداند در نهایت در انتخابی تیم ملی کشتی خواهد گرفت.

دارنده مدال برنز بازی های المپیک 2012 لندن اضافه نمود: البته در این بین احتیاج است تا از کادر فنی تیم ملی هم حمایت گردد. به عنوان مثل سال 2017 که همه نفرات بر اساس انتخابی تیم ملی به عضویت تیم جهانی پاریس درآمدند و بعدها خیلی از رسانه ها به محض ناکامی ملی پوشان، مربیان تیم ملی را مورد نقدها شدید قرار دادند. مطمئناً تکرار این موارد باعث می گردد تا مربیان تیم ملی دیگر احساس امنیت نکنند در تصمیمات خود دچار مشکل شوند.

به گفته لشگری باید هم به مربی و هم کشتی گیر امنیت بدهند تا قانون به درستی و دقیق اجرا گردد. مثلاً اگر مربی تیم ملی سال جاری یک کشتی گیر جوان که در انتخابی اول شده را به رقابتهای معتبر اعزام کند و او ناکام گردد، باید فقط در مورد مسائل فنی جوابگو باشد نه اینکه چرا نفر اول انتخابی را به میدان فرستاده است.

قهرمان اسبق آسیا در سرانجام به اتفاقاتی که گریبانگیر خودش شده بود هم اشاره نمود و گفت: بارها دیده شده می گویند، این کشتی گیر، عملکردش با رقبای خارجی اش خوب است و یا فلان کشتی گیر فقط در مسابقات داخلی می درخشد. این موضوع برای من هم پیش آمد طوری که در سال 2010 که برای تیم ملی انتخاب شدم، همه می گفتند ستاره مسابقات می شوم، اما در جهانی به حریف گمنامی باختم. همان افراد بعدها گفتند که من کشتی های خارجی ام خوب نیست و عملکرد داخلی خوبی دارم، درحالی که بعدها با کسب مدال در میادین عظیم جهانی و المپیک خلاف آن ثابت شد!

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1402

به "رعایت قانون و عدالت با برگزاری رقابت های انتخابی کشتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رعایت قانون و عدالت با برگزاری رقابت های انتخابی کشتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید