درخواست لغو محدودیت 60 درصدی سفرهای هوایی

به گزارش تایمر سرگرمی، رئیس هیات مدیره انجمن شرکت های هواپیمایی با اشاره به ضررهای جبران ناپذیر ایرلاین ها ناشی از محدودیت 60 درصدی در پذیرش مسافر خواهان لغو این مصوبه شد.

درخواست لغو محدودیت 60 درصدی سفرهای هوایی

یونس دقیق کیا، رئیس هیات مدیره انجمن شرکت های هواپیمایی با بیان اینکه عدم لغو محدودیت 60 درصد در سفرهای هوایی ضررهای جبران ناپذیری به شرکت های هواپیمایی وارد نموده است، اظهار کرد: خواهان لغو این محدودیت در پروازها هستیم و این درخواست با توجه به شواهد علمی موجود در سایر کشورها مطرح شده و بارها آن را اعلام نموده ایم.

وی اضافه نمود: با توجه به افزایش فرایند واکسیناسیون در کشور از یک سو و ضررهای جبران ناپذیر اعمال محدودیت 60 درصد پذیرش مسافر برای شرکت های هواپیمایی از سوی دیگر، درخواست لغو این محدودیت را بار دیگر تکرار می کنیم.

رئیس هیات مدیره انجمن شرکت های هواپیمایی تاکید نمود که با توجه به وجود تحریم ها و مسائل عدیده ای که شرکت های هواپیمایی با آن روبرو هستند، هدر رفتن 40 درصد از ظرفیت منابع ملی در پروازها هیچ توجیهی ندارد.

دقیق کیا گفت: شرکت های هواپیمایی داخلی در شرایط تحریمی که نمی توانند قطعات مورد احتیاج خود را به راحتی تامین نمایند و ناوگان موجود را سرپا نگه دارند. از سوی دیگر عدم استفاده از ظرفیت کامل پروازها و محدود کردن مردم برای استفاده از ظرفیت کامل پروازها، به معنای هدر رفتن سرمایه های ملی در شرایط کنونی است.

اواخر مهر ماه سال گذشته بود که محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: که بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا همه شرکت های هواپیمایی داخلی از اول آبان ماه موظفند تنها تا سقف 60 درصد ظرفیت کابین پرواز نسبت به فروش بلیت هواپیما و جذب مسافر در سفرهای هوایی اقدام نمایند و همین مساله سبب شد طی ماه های اخیر و سال گذشته بارها درخواست ایرلاین ها برای لغو این مصوبه به دستگاه های متولی مختلف ارسال گردد که البته تا کنون مورد موافقت قرار نگرفته است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1650

به "درخواست لغو محدودیت 60 درصدی سفرهای هوایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست لغو محدودیت 60 درصدی سفرهای هوایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید