خوانش همزمان 20 کنتور با استفاده از فناوری خوانش از راه دور دانش بنیان

به گزارش تایمر سرگرمی، فناوری خوانش از راه دور، به کنتورهای برق ورود پیدا نموده و دستگاهی به فراوری رسیده که قدرت خوانایی کنتورها از راه دور را دارد.

خوانش همزمان 20 کنتور با استفاده از فناوری خوانش از راه دور دانش بنیان

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شایان ابوالحسنی مدیرعامل شرکت پیروزاندیشان بیژن یورد با بیان اینکه این دستگاه با طراحی ساده و نصب بسیار راحت، قابلیت خوانش تعداد زیادی کنتور را دارد، گفت: کلیه تنظیمات این دستگاه علاوه بر اینکه از راه دور انجام می گردد بلکه می توان این تنظیمات را در محل و از طریق کاربر نیز انجام داد.

خوانش هم زمان 20 کنتور

از ویژگی های این محصول می توان به امکانات زیاد و قابلیت به روزرسانی نرم افزار آن اشاره نمود. این سامانه، امکان خوانش 20 کنتور به صورت هم زمان را دارد.

بعلاوه نمودار و گزارش های حرفه ای برای مدیریت مصرف و ارائه خدمات بهتر به مشترکان و قابلیت به روزرسانی کل سیستم پیاده شده از راه دور، از دیگر ویژگی های این محصول به شمار میرود.

اگرچه این دستگاه، فواید بسیاری برای شرکت توزیع برق به همراه دارد و علاوه بر کاهش هزینه های این سازمان، از حجم بالای نیروی انسانی مشغول به این کار، خواهد کاست اما بعضی مزیت های این سامانه نیز متوجه مشتریان است.

عدم ورود کنتورخوان به منازل

از جمله این مزیت ها می توان به عدم ورود افراد کنتورخوان به منازل اشاره نمود. درصورت بهره مندی از این سامانه، مامور کنتورخوان به خانه ها ورود نمی نمایند. ضمن آن که با این دستگاه، مصرف مشترک، بهتر و دقیق تر محاسبه می گردد.

بعلاوه کنتورهای فعلی، سه بازه زمانی دارند که هر یک از آنها، از تعرفه قیمتی خاص برخوردار بوده و زمان آن غیرقابل تنظیم است. با این سامانه اما زمان برای مشترکان خاص پرمصرف یا کم مصرف قابلیت تنظیم را دارا خواهد بود.

اطلاع از خرابی کنتور از سمت مشترک نیز دیگر مزیت برخورداری از این سامانه است که می تواند در زمان اندک، با تشخیص سریع، از بروز اتفاق های بعدی جلوگیری به عمل آورد.

سامانه ای در خدمت به شرکت توزیع و مشترکان

بعلاوه با این سامانه می توان علاوه بر خوانش کنتور مشترکانی که در دسترس نیستند، تلفات شبکه را میزان گیری و از اتفاقات شبکه به صورت لحظه ای، کسب اطلاع کرد.

هم اکنون این دستگاه در بخش هایی از استان خراسان شمالی مورد استفاده قرار گرفته و رایزنی ها برای پیاده سازی و نصب این سامانه از طریق شرکت های توزیع برق استان های دیگر در جریان است.

مجموعه این امتیازها سبب شده تا این سامانه، هم به نفع مشترک و هم به نفع شرکت توزیع نماینده باشد.

پروژه دستگاه خوانش از راه دور کنتورهای برق، با دریافت تسهیلات مصوب معاونت نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مورد حمایت قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1401 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 2004

به "خوانش همزمان 20 کنتور با استفاده از فناوری خوانش از راه دور دانش بنیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوانش همزمان 20 کنتور با استفاده از فناوری خوانش از راه دور دانش بنیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید