تناسبی بین وام و قیمت مسکن وجود ندارد

به گزارش تایمر سرگرمی، رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان وام مسکن حداقل باید 50 درصد ارزش یک آپارتمان را پوشش دهد، گفت: بین وام بانکی و قیمت مسکن تناسبی وجود ندارد.

تناسبی بین وام و قیمت مسکن وجود ندارد

جهت دریافت خدمات بازسازی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، محمدرضا رضایی کوچی با اشاره به اینکه قدرت خرید تسهیلات مسکن کاهش یافته و احتیاجمند ترمیم است، اظهار کرد: تصمیم اخیر شورای پول و اعتبار برای افزایش سقف تسهیلات اوراق یک گام به جلو بود اما کافی نیست و میزان افزایش تسهیلات مسکن در شبکه بانکی باید به مراتب بیشتر باشد.

وی تاکید نمود: افزایش تسهیلات باید به نحوی صورت گیرد که اقساط آن در استطاعت متقاضیان مسکن باشد و برای این منظور می توان نرخ سود و مدت بازپرداخت را تغییر داد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر با وام 200 میلیون تومانی هم حداکثر می توان 10 تا 15 مترمربع آپارتمان خرید، ادامه داد: تناسبی که باید بین تسهیلات بانکی و قیمت مسکن وجود داشته باشد با افزایش تسهیلات اوراق خیلی جزیی ترمیم شد اما این اتفاق می تواند با شکل تکامل یافته تری هم رخ دهد، طوری که تسهیلات حداقل 50درصد از قیمت تمام شده مسکن را پوشش دهد.

رییس کمیسیون عمران مجلس تعدیل نسبت عرضه و تقاضای مسکن به وسیله حمایت از ساخت مسکن متناسب با احتیاج متقاضیان مصرفی و خانه اولی ها را یکی از اصلی ترین راهکارهای کاهش قیمت مسکن گفت و اضافه کرد: یکی از مهمترین مولفه های موثر بر قیمت تمام شده مسکن، زمین است. در کشور ما قیمت زمین عموما بسیار بالاست و همین موضوع بیش از هر مولفه دیگری عامل افزایش قیمت مسکن در دوره های مختلف بوده است.

رضایی کوچی گفت: باید سازنده ها را به سمت فراوری مسکن در اراضی واقع در بافت های فرسوده راهنمایی کنیم؛ ضمن اینکه زمین هایی که در شهرهای جدید وجود دارد می تواند به فراوری مسکن ارزان قیمت یاری کند.

منبع: تسنیم
انتشار: 17 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 873

به "تناسبی بین وام و قیمت مسکن وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تناسبی بین وام و قیمت مسکن وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید