برنامه زیست محیطی کالیفرنیا برای سال 2040 ، تمام اتوبوسهای درون شهری الکتریکی خواهند شد

مقامات ایالت کالیفرنیا در ایالات متحده تصمیم گرفته اند تا سال 2040 تمامی اتوبوسهای درون شهری خود را الکتریکی نمایند. این موضوعی است که چندان مساوی با مواضع دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیست.

برنامه زیست محیطی کالیفرنیا برای سال 2040 ، تمام اتوبوسهای درون شهری الکتریکی خواهند شد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، بسیاری از شهرها و ایالت های آمریکا در پی تهیه گزارشی که در مورد تغییرات آب و هوایی و تاثیرات ویرانگر آن منتشر شده ، به دنبال یافتن راه هایی برای جلوگیری از انتشار گازهای گلخانه ای هستند که کیفیت هوا را تهدید می نمایند.

با توجه به این که کالیفرنیا همیشه یکی از متهمان اصلی آلودگی هوا است، تصمیم گرفته برنامه ای ضربتی را شروع کند که بر اساس آن تا سال 2040 به جز خودروهای خاص بقیه خودروهای حمل و نقل عمومی مثل اتوبوس ها باید به طور کامل الکتریکی باشند.

پیش بینی می گردد که بر اساس قانون جدید کالیفرنیا نیازمند فراوری و خرید بیش از 14،000 اتوبوس جدید است.ماری نیکولز، رئیس هیئت مدیره هواشناسی و منابع کالیفرنیا می گوید: کالیفرنیا در اوایل ماه جاری میلادی تصمیم گرفت نسبت به مسائل آب و هوایی واکنش نشان داده و با آلودگی هوای مزمن در کشور، که به بیماری آسم و بیماری های قلبی مرتبط است مبارزه کند.

اما این یک پروژه بزرگ است و البته برخلاف تصمیمات دولت ترامپ برای تحت فشار گذاشتن استانداردهای بهره وری سوخت و ترویج استفاده از سوخت های فسیلی خواهد بود.

در واقع، دولت ترامپ از ابتدا نشان داده که اساسا مخالف کاهش انتشار گازهای گلخانه ای است، و جدیدترین گزارش دولت نیز نشان می دهد که به نظر می رسد چیزی برای رئیس جمهور تغییر نکرده است. اما شهرداری ها و فرمانداری های برخی ایالت ها تصمیم گرفته اند به جنگ آلودگی هوا بروند.

درواقعع برخی ایالت ها به جای آن که منتظر باشند دولت ذهنیت خود را تغییر دهد، به فکر تغییر قوانین جدید حمل و نقل نوآورانه هستند.

کالیفرنیایی ها در شرایطی برای این تغییرات پیشقدم شده اند که در اوایل سال جاری، نیز کالیفرنیا رای داد تا اولین دولت ایالتی باشد که خانه های جدید را با پنل های خورشیدی تطبیق دهد.

منبع: انتخاب
انتشار: 19 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 مهر 1398 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 98

به "برنامه زیست محیطی کالیفرنیا برای سال 2040 ، تمام اتوبوسهای درون شهری الکتریکی خواهند شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه زیست محیطی کالیفرنیا برای سال 2040 ، تمام اتوبوسهای درون شهری الکتریکی خواهند شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید