با طراحی ویلا در دماوند آشنا شوید

به گزارش تایمر سرگرمی، یکی از دلایل محبوبیت ساخت ویلا در دماوند قیمت های کمتر زمین و املاک است و شما می توانید مراحل ساخت ویلا در دماوند را با هزینه های کمتر و مالی تر به پایان برسانید و صاحب یک ویلا مقرون به صرفه و با کیفیت باشید.

با طراحی ویلا در دماوند آشنا شوید

البته نباید فراموش کنید که در یک شهرستان هم، قیمت املاک در نقاط مختلف فرق دارد پس نباید انتظار داشته باشید که هزینه ساخت ویلا در دماوند آبسرد با هزینه ساخت ویلا در جابان یکی باشد.

اما به طور کلی قیمت زمین در شهر دماوند به نسبت منطقه ای مثل لواسانات چندین برابر مقرون به صرفه تر و این موضوع باعث شده است در کنار شرایط آب و هوایی مطلوب این منطقه و دوری آن از آب و هوا و شلوغی شهر تهران محبوبیت بیشتری پیدا کند.

اگر تا به حال به این شهرستان سفر نموده باشید، حتما با طبیعت کوهستانی آن آشنایی دارید، در این منطقه بیشتر ویلا ها، به صورت ویلا دوبلکس یا ویلا تریبلکس طراحی و اجرا می شوند، تا افراد در ارتفاع آن از منظره و دید اطراف بهره مند شوند.

البته باغ ویلا و باغ هم هواداران خود را دارد. افراد زیادی هم هستند که به قصد اقامت طولانی مدت نمی آیند و ترجیح میدهند تا با خرید یک باغ، محوطه سازی باغ در دماوند انجام دهند و با ساخت آلاچیق و یا قرار دادن کانکس یا ویلا های پیش ساخته، یک حیاط زیبا یا باغ سرسبز برای سپری کردن روزهای تابستانی و بهاری در کنار خانواده داشته باشند.

بعلاوه محوطه سازی باغ ویلا های کوچک، یا محوطه سازی باغ با هر متراژ چه کوچک و چه عظیم، طبیعتا کم هزینه تر خواهد بود.

طراحی ویلا در آبسرد دماوند

کارفرما طراحی ویلایی را درخواست نموده تا با هزینه ای مناسب تعطبلات آخر هفته را در آنجا بگذراند. طرح می بایست در یک طبقه دوبلکس و با طراحی مدرن شامل فضای پذیرایی، آشپزخانه, اناق مستر و دو اتاق خواب کودک, فضایی برای بازی بچه ها و یک اتاق کار با مساحت زیاد که امکان جداسازی با پارتیشن را داشته باشد. به همراه فضای انتظار طراحی می شد. طراحی را با یک زمین خالی به ابعاد 10 در 20 آغاز کردیم. یک ساختمان یک طبقه با ارتفاع 6 متر با توجه به اقلیم سرد آبسرد, در دورتادور ساختمان با متریال چوب که یک متریال گرم است تراسی ایجاد نموده که ضمن ایجاد زیبایی با گرمای خود سردی اقلیم را به تعادل برساند. بعلاوه یک ورودی بلند و شاخص همراه نورپردازی که به خوبی می تواند ایجاد دعوت کنندگی در فرم بنا را داشته باشد. فرمی که در واقع از پوسته ای تشکیل شده که ساختمان را در بر می گیرد.

در طراحی داخلی فضای ویلا دو ذون که بخشی نیازمند سکوت و آرامش شامل اتاقهای خواب و اتاق کار و بخشی که سکوت در اولویت طراحی آن نیست و نیازمند منظره مطلوب می باشد، شامل فضاهای ناهارخوری، پذیرایی و اتاق بازی تقسیم شد. با توجه به ارتفاع زیاد 6 متر فضاهای اتاق خواب و اتاق کار در ارتباط با یک هدف در روی یکدیکر هر کدام با ارتفاع 3 متر طراحی شد، و بخش پذیرایی در قسمت غربی پلان روبه باغ و در کنار ان یک اتاق بازی تمام شیشه، تا هم بچه ها تحت نظر والدین به بازی مشغول شوند و هم والدین با منظره مطلوب باغ با آرامش خاطر به استراحت بپردازند.

در طراحی لنداسکیپ ویلا با طراحی ورودی ویلا و در نظر گرفتن تقسیمات فضایی مطلوب مخاطب امکان دسترسی به پارکینگ و فضایی برای استراحت مراجعین بودن آنکه ایجاد مزاحمتی برای بخش خصوص ویلا داشته باشد را دارد. بعلاوه به خواسته کارفرما جهت دوچرخه در دور تا دور لنداسکیپ با آغاز از فضای پارکینگ با طراحی متنوع فضایی که شمن گذر از کنار ویلا و فضای پاسیو و استخری که برای آن در نظر گرفته شده در دور تا دور زمبن بازی چندمنظوره ای که با استفاده از استانداردهای زمبنهای ورزشی طراحی شده می شود و ضمن گذر از کنار فضاهای سبز متنوع و آلاچیق مجدد به پارکینگ راه می یابد.

انتشار: 16 مرداد 1400 بروزرسانی: 16 مرداد 1400 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1727

به "با طراحی ویلا در دماوند آشنا شوید" امتیاز دهید

1 کاربر به "با طراحی ویلا در دماوند آشنا شوید" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با طراحی ویلا در دماوند آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید