بارش های پراکنده در نقاط مختلف کشور، افزایش دما در بیشتر استان ها

به گزارش تایمر سرگرمی، رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش های پراکنده، آسمان ابری و وزش باد و خیزش گرد و خاک در نقاط مختلف کشور اطلاع داد.

بارش های پراکنده در نقاط مختلف کشور، افزایش دما در بیشتر استان ها

به گزارش ایسنا، صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز (19 فروردین) در شمال استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و در ارتفاعات کرمان به ویژه در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر وزش باد شدید و بارش پراکنده رخ می دهد.

وی اضافه کرد: یکشنبه (20 فروردین) در شمال سیستان و بلوچستان، ارتفاعات در جنوب کرمان و شمال هرمزگان بارش پراکنده رخ می دهد. دوشنبه (21 فروردین) در غالب منطقه ها کشور جوی پایدار همراه با افزایش نسبی دما حاکم می گردد، فقط طی ساعات بعد از ظهر در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی ابرناکی، بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می گردد.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا سه شنبه (22 فروردین) در نیمه شرقی کشور جوی پایدار مستقر است و با ورود سامانه بارشی به غرب کشور ابرناکی و بارش باران در منطقه ها مرزی غرب کشور شروع می گردد. در این روز در دامنه های زاگرس مرکزی و دامنه های جنوبی البرز واقع در قزوین و البرز بارش پراکنده انتظار می رود.

وی ادامه داد: چهارشنبه (23 فروردین) سامانه بارشی در نوار غربی تقویت می گردد و در نوار غربی کشور رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید رخ خواهد داد. طی دو روز آینده در نوار شمالی کشور و از روز یکشنبه تا سه شنبه در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید گاهی همراه با خیزش گردوخاک پیش بینی می گردد.

ضیاییان توضیح داد: سه شنبه و چهارشنبه در استان های خوزستان، لرستان، ایلام، غرب کرمانشاه، کردستان و جنوب آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بارش شدت خواهد داشت.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (20 فروردین) صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای 14 و حداکثر دمای 25 درجه سانتیگراد و روز دوشنبه (21 فروردین) کمی ابری تا نیمه ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای 17 و حداکثر دمای 27 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

ضیائیان در انتها گفت: طی امروز و فردا (19 و 20 فروردین) اهواز با دمای 35 و 37 درجه سانتیگراد گرم ترین و شهرکرد با دمای 3- و 1 سردترین مراکز استان کشور هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 19 فروردین 1402 بروزرسانی: 19 فروردین 1402 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 2204

به "بارش های پراکنده در نقاط مختلف کشور، افزایش دما در بیشتر استان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش های پراکنده در نقاط مختلف کشور، افزایش دما در بیشتر استان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید