افتتاح ایستگاه تقاطعی توحید در خط 7 مترو تهران

به گزارش تایمر سرگرمی، ایستگاه تقاطعی توحید در خط 7 مترو تهران امروز (چهارشنبه) با حضور شهردار تهران، معاونین شهردار و مسئولان شهری افتتاح شد.

افتتاح ایستگاه تقاطعی توحید در خط 7 مترو تهران

به گزارش ایسنا، علی امام مدیر عامل شرکت متروی تهران در مراسم افتتاح ایستگاه تقاطعی توحید در خط 7 مترو تهران گفت: ایستگاه توحید هفدهمین ایستگاهی است که در خط 7 مترو به بهره برداری می رسد. از آنجا که ایستگاه تقاطعی با خط 4 است و در مرز منطقه ها 2 و 6 و 10 و 11 قرار گرفته با بهره برداری آن گشایش ارزنده ای بین دو خط مهم برای تبادل سفر ایجاد می گردد و مسافرانی که از کرج و از ایستگاه صادقیه وارد تهران می شوند می توانند از این ایستگاه با خط 7 و در ایستگاه مهدیه با خط 3 تبادل سفر داشته باشند.

وی اضافه کرد: ایستگاه توحید در سه ماه گذشته بعد از ایستگاه شهید رضایی دومین ایستگاهی است که به بهره برداری می رسد، ولی در همین 3 ماه، 5 ورودی ایستگاه بدون هیچ مراسمی افتتاح شد، 3 ورودی در خط 7 (رودکی، مهدیه و برج میلاد) و دو ورودی ایستگاه در خط 6 (بعثت و مرزداران)؛ اهمیت این ورودی ها به علت تسهیل دسترسی مردم گاهی به میزان یک ایستگاه خواهد بود که ورودی ایستگاه رودکی در منطقه 10 از آن جمله است.

امام ادامه داد: تونل دسترسی با قطر 4 متری و عمق 37 متری برای عملیات عمرانی ایستگاه توحید باعث شده که ساخت آن به عنوان یکی از سخت ترین ایستگاه های تاریخ مترو معرفی گردد.

وی تاکید نمود: 3 ورودی دیگر در خط 7 (ورودی های دوم بریانک، مولوی و مدافعان سلامت) تا انتها بهمن به بهره برداری خواهد رسید.

منبع: فرارو
انتشار: 2 اسفند 1400 بروزرسانی: 2 اسفند 1400 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1942

به "افتتاح ایستگاه تقاطعی توحید در خط 7 مترو تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح ایستگاه تقاطعی توحید در خط 7 مترو تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید