اطلاعاتی درباره تحصیل در خارج از کشور برای پدر مادرها

به گزارش تایمر سرگرمی، شاید اجازه دادن به فرزندان تان برای ریسک کردن و سفر در سراسر دنیا و به جاهایی که هزاران کیلومتر از خانه دور است، به نظر کار بزرگ و غیرممکنی می آید. چگونه از شما انتظار می رود که نگران نباشید؟ فرزندتان، کسی که هنوز هر ماه به خانه برمی شود تا لباس هایش را بشوید چگونه می تواند از خودش در یک کشور بیگانه محافظت کند؟

اطلاعاتی درباره تحصیل در خارج از کشور برای پدر مادرها

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات بورسیه تحصیلی رایگان کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

خوب حقیقت این است که به ناچار قبول خواهید کرد. ولی حدس بزنید چگونه؟ او مجبور است یاد بگیرد، نه تنها لباس شستن بلکه خیلی از کارهای دیگر را... (حداقل امیدواریم). تحصیل در خارج از کشور شانسی برای فرزند شماست تا استقلال و مسئولیت پذیری حقیقی را یاد بگیرد. این یک آزمون شهامت برای وی است. اصطلاحی که معمولا در این مواقع به کار می رود این است که باید خودش را پیدا کند و با ثابت کردن خود تبدیل به یک انسان بالغ شود. او در کمال امیدواری با مهارت بیشتر، پخته تر می شود و نسخه پخته تری از فرزندتان به منزل باز می شود. البته اگر لحظه ای هم قانع شوید که این کار برای فرزندتان خوب است، این حق شماست که هنوز پرسش های زیادی در سر داشته باشید، یا ممکن است هنوز مطمئن نباشید و یا ندانید که چه پرسش هایی و در چه مواردی باید داشته باشید. هیچ ترسی نداشته باشید! به شما یاری می کنیم. بنشینید و موضوع های مهم را با فرزندتان مطرح کنید و با مشورت با او اطمینان پیدا کنید که احتیاجهای اولیه را تحت پوشش قرار خواهید داد. ممکن است به همه پاسخ ها نرسید، ولی اگر احساس کردید که هنوز احتیاج به کسب اطلاعات بیشتر درباره منطقه مقصد دارید، می توانید به دفتر آموزش یا مجری برنامه های آموزشی خارج از کشور مراجعه و پاسخ تمام پرسش ها را دریافت کنید.

هزینه

ممکن است در شروع به این فکر کنید که نتوانید از عهده فرستادن فرزندان تان به خارج برآیید. البته تحصیل در خارج از کشور ممکن است گران باشد ولی این موضوع نباید مانع از پیشرفت فرزندتان شود. تعداد زیادی بورسیه برای تحصیل در خارج از کشور وجود دارد و حتی بعضی از برنامه های مبادلات و تعویض دانشجو برای شما هزینه ای معادل یک شهریه مقرر برمی دارد. البته هنوز هزینه بلیت هواپیما و مابقی خرج ها را نیز باید در نظر داشته باشید. این شاید یک شانس بزرگ برای فرزندان تان باشد تا ثابت نمایند که به اندازه کافی بالغ و مسئولیت پذیر هستند که به خارج از کشور بروند. در وهله اول به آنها اجازه دهید کار نیمه وقت داشته باشند یا تابستان کار نمایند و پولی را که برای تهیه بلیت و سایر هزینه ها احتیاج دارند پس انداز نمایند.

حق بیمه

البته با اینکه امیدواریم هیچ وقت مورد استفاده قرار نگیرد، ولی دانش آموزتان احتیاج دارد که تحت پوشش بیمه قرار گیرد. بعضی از برنامه های تحصیل در خارج از کشور ممکن است شامل بیمه باشد یا آن را به عنوان امتیازی اضافی به شما پیشنهاد و پولی بابت آن دریافت نمایند. بعضی کشورها کنترل سلامت جهانی دارند که اگر دانشجویان بین المللی احتیاج به ویزیت دکتر داشته باشند خدمات کم هزینه و یا حتی رایگان دریافت خواهند کرد. با فرزندتان صحبت کنید، اوضاع را آنالیز کنید و بهترین تصمیم را برای سفر مطمئن و بیمه او بگیرید. اگر شما یک فرزند جوان ماجراجو دارید که ممکن است راهش را در پیاده روی در منطقه ای دورافتاده گم کند، ان وقت احتیاج دارید که مطمئن شوید از یک بیمه جامع و تکمیلی بر خوردارید که شامل خدمات پزشکی اورژانسی هم باشد.

ارتباطات

بیست سال پیش می بایست هفته ها برای رسیدن نامه انتظار بکشیم، یا اینکه برای برقراری تماس بین المللی هزینه گزافی را پرداخت کنیم. این روزها نه تنها می توانید به وسیله اسکایپ و گوگل هنگ اوت تماس رایگان داشته باشید بلکه تماس تصویری هم برقرار کنید. این روزها اینترنت تقریبا همه جا دردسترس است ولی مشکل بزرگی که با آن روبرو خواهید شد اختلاف زمانی است. از سهولت ارتباطات لذت ببرید اما توقع زیادی از آن نداشته باشید. خیلی مهم است که به فرزندتان اجازه بدهید تا فضایی برای خلوت کردن با خود و تجربیاتش پیدا کند.

امنیت

ممکن است حوادث ناگوار هر جایی رخ دهد. هیچ کس نمی تواند تضمین کند که فرزند شما در خارج از کشور از هر بلایی در امان خواهد ماند. همچنین هیچ تضمینی وجود ندارد که در محیط دانشگاه یا خانه از حوادث دور بماند. چیزی به نام شانس وجود دارد که می گوید قرار نیست اتفاق بدی رخ بدهد. ولی حق دارید که بخواهید کنترل اوضاع را در دست بگیرید. اگر فرزندتان با برنامه تور سازمان دهنده خانه های دانش آموزی به خارج از کشور می رود، به راحتی می توانید آدرس این خانه ها را پیدا کنید و مطمئن شوید که همسایه های خوبی دارد. همچنین بیشتر دانشگاه ها برنامه راهنمای مهاجرت برای دانشجویان خارجی تهیه می نمایند. بعلاوه اطلاعات پایه مانند اینکه چگونه با ضربه فرهنگی ناشی از مهاجرت کنار بیایند. راهنماها معمولا پیش بینی های لازم برای احتیاط و موضوع های مهم امنیتی را به خوبی پوشش می دهند. همچنین ارزشمند است تا زمانی اختصاص دهید، بنشینید و راجع به اینکه چگونه می توانید امنیت اوضاع را در دست بگیرید و حتی راجع به هر فعالیت و سفری که در خارج از کشور قرار است انجام دهد مشورت کنید. البته فرزندان تان به قدر کافی بزرگ شدند که خودشان تصمیم بگیرند. حداقل می توانید این انتظار را داشته باشید که وقتی به سفر می رود یا در فعالیتی حضور پیدا می نماید که ریسک بالایی دارد، به شما اطلاع دهد. به احتمال زیاد، هیچ اتفاق بدی قرار نیست در خارج از کشور برای فرزندتان بیفتد. با این حقیقت کنار بیایید که این نسل والدین و فرزندان می توانند از فاصله های خیلی دور باهم در ارتباط باشند، در صورتی که هیچ نسل دیگری اینگونه نبود. تحصیل در خارج از کشور این روزها از هر زمان دیگری بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است. دانشگاه ها نیز دانشجویان را بیشتر از هر زمان دیگری پذیرش و آماده می نمایند. احتمالا فرزندتان دانشجویان زیادی را می شناسد که در خارج از کشور درس می خوانند. آن ها بیش از آنچه که تصورش را می کنید مطلع و هوشیارتر از وقایع اطراف شان هستند. مطمئن باشید این بی نظیرترین تجربه فررندتان خواهد بود. نفس عمیقی بکشید و اجازه دهید که برود.

منبع: gooverseas

منبع: کجارو
انتشار: 28 اسفند 1398 بروزرسانی: 28 اسفند 1398 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 731

به "اطلاعاتی درباره تحصیل در خارج از کشور برای پدر مادرها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعاتی درباره تحصیل در خارج از کشور برای پدر مادرها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید