آیا جدایی سام و پژمان به نفع این زوج کمدی خواهد بود؟!

به گزارش تایمر سرگرمی، تهران (پانا) - از اولین باری که پژمان جمشیدی و سام درخشانی به عنوان زوج کمدی در سریال پژمان کنار یکدیگر دیده شدند و گُل کردند، حدود 9 سال می گذرد و اکنون این زوج با سریال خوب، بد، جلف: رادیواکتیو در خاتمه راه هستند.

آیا جدایی سام و پژمان به نفع این زوج کمدی خواهد بود؟!

به گزارش خراسان، مدتی پیش پژمان جمشیدی در گفت وگو با همشهری بیان کرد این سریال تا چند سال آینده، آخرین همکاری او و سام درخشانی خواهد بود و به دلیل قراردادهایی که بسته اند، تا مدتی نمی توانند کنار یکدیگر بازی نمایند. بنابراین پرونده آخرین همکاری این زوج کمدی روز آدینه با انتشار آخرین قسمت سریال خوب، بد، جلف... تا مدت زمانی نامعلوم بسته خواهد شد. آیا این اتفاق به نفع زوج کمدی محبوب سینما خواهد بود؟

از پژمان تا خوب، بد، جلف

پژمان جمشیدی و سام درخشانی، زوج کمدی پیروزی هستند اما امروز خطر تکراری شدن، بیش از هر زمان دیگری این دو بازیگر را تهدید می نماید. پس از درخشش این زوج در سریال پژمان و استقبال مخاطبان، پیمان قاسم خانی در اولین فیلم خود، از حضور سام درخشانی و پژمان جمشیدی در نقش شخصیت هایی مشابه خود واقعی شان استفاده کرد و آن ها چهار سال پس از تجربه پیروز پژمان در فیلم خوب، بد، جلف دوباره به عنوان زوج کمدی دیده شدند. همان طور که پیش بینی می شد، استفاده از این فرمول باز هم جواب داد و فروش تقریبا 16 میلیاردی فیلم، پیروزیت تازه ای را نصیب آن ها کرد. پژمان جمشیدی و سام درخشانی پس از این تجربه در فیلم تگزاس به کارگردانی مسعود اطیابی، در نقش شخصیت های متفاوتی به عنوان زوج کمدی حضور پیدا کردند. فروش خوب فیلم باعث شد، سازندگان آن تصمیم بگیرند قصه را در قسمت دوم ادامه دهند، به این ترتیب تگزاس 2 هم ساخته شد و یک سال پس از اکران قسمت اول، روی پرده سینماها اکران شد.

خطر تکرار در کمین سام و پژمان

پیمان قاسم خانی سال 98 تصمیم گرفت دوباره از برند سام و پژمان استفاده کند و قسمت دوم خوب، بد، جلف را جلوی دوربین ببرد. این فیلم در جشنواره فجر رونمایی و به خوبی دیده شد، اما سرانجام نیمه تمام فیلم، انتقاد مخاطبان را به دنبال داشت. پیمان قاسم خانی با همکاری محسن چگینی در مقام کارگردان، ادامه قسمت دوم فیلم را در قالب سریال خوب، بد، جلف: ارتش سری ساخت و ماجرای سام و پژمان را در 12 قسمت ادامه داد. پژمان جمشیدی و سام درخشانی در پنج سال گذشته با پنج اثر، شامل چهار فیلم و یک سریال در سینما و نمایش خانگی دیده شده اند. پنج اثری که فاصله چندان زیادی هم از یکدیگر نداشته اند. این تعداد در پنج سال، اصلا کم نیست و همین مسئله این زوج کمدی را به تکراری شدن نزدیک می نماید و باعث می گردد جذابیت اولیه شان را برای مخاطب از دست بدهند، بنابراین اکنون زمان مناسبی است که این دو بازیگر تا مدتی در قالب زوج کمدی، کنار یکدیگر قرار نگیرند و از فرصت های جدید استقبال نمایند.

نگرانی قاسم خانی ها از تاریخ مصرف زوج محبوب

یکی دیگر از دلایلی که باعث می گردد تصمیم پژمان جمشیدی و سام درخشانی را درست و به موقع بدانیم، نظر خالقان خوب، بد، جلف درباره این موضوع است. سابقه و تجربه برادران قاسم خانی در ژانر کمدی، آن ها را به عنوان نویسندگانی که برای اولین بار از این زوج کمدی در سریال پژمان استفاده کردند، از خطر تکراری شدن این زوج محبوب مطلع نموده است. مهراب قاسم خانی مدتی پیش در گفت وگو با روزنامه هفت صبح درباره تاریخ مصرف این زوج کمدی صحبت نموده و گفته بود به این نتیجه رسیده اند که کار روی این زوج دیگر کافی و بهتر است ادامه نداشته باشد. او همچنین گفته بود تصمیمی برای ساخت ادامه خوب، بد، جلف ندارند.

احتیاج به کاراکترهای جدید پس از گذر زمان

معلوم نیست پژمان جمشیدی و سام درخشانی از این پس چه راستای را طی می نمایند و پس از گذشت زمان بار دیگر در قالب زوج کمدی کنار یکدیگر قرار می گیرند یا خیر، اما اگر این اتفاق باز هم تکرار گردد، ممکن است باگذشت زمان از سریال خوب، بد، جلف: رادیواکتیو، بتواند به اشتیاق مخاطب برای تماشای آن ها کنار یکدیگر یاری کند. بعید است که تکرار همان شخصیت سام و پژمان و کاراکترهای مشابه همچنان جواب بدهد، بنابراین اگر این دو بازیگر باز هم تصمیم بگیرند در اثری زوج کمدی باشند، بهتر است نقش شخصیت های کاملا متفاوتی را بازی نمایند تا خاطره تجربه خوب شان کنار یکدیگر در ذهن مخاطب از بین نرود و از برند سام و پژمان به خوبی مراقبت نمایند.

تجربه جدید جمشیدی با هومن سیدی

علاوه بر تصمیم صاحبان سریال، انتخاب های پژمان جمشیدی و سام درخشانی و همچنین قراردادهایی که هرکدام به صورت جداگانه بسته اند هم نشان می دهد که این دو بازیگر برای ادامه راستا خود، تصمیمات جدیدی گرفته اند و اولویت شان همراهی با یکدیگر به عنوان زوج کمدی نیست. پژمان جمشیدی برای بازی در سریال شاخ آفریقا به کارگردانی سعید آقاخانی قرارداد بسته و قرار است این بار در کنار هومن سیدی به عنوان زوج کمدی حضور داشته باشد. آن ها برای اولین بار در این مجموعه همبازی خواهند شد. جمشیدی تا به حال بارها در آثار کمدی خود، توانایی اش را در بازیگری ثابت نموده است، بنابراین پیش بینی پیروزیت او در شاخ آفریقا کار ساده ای است. هومن سیدی به عنوان بازیگر کمدی شناخته نمی گردد اما معدود تجربیات او در این ژانر باعث می گردد به حضور او در کنار پژمان جمشیدی خوش بین باشیم. سریال گلشیفته و فیلم مصادره آثار کمدی او هستند و نقشش در سریال های عاشقانه و گیسو هم کاراکتر شوخ و بامزه ای است. بازی خوب او در این آثار، نشان می دهد سیدی نیز جزو بازیگرانی است که توانایی ایفای نقش های کمدی و غیرکمدی را دارد. علاوه بر این ها، پژمان جمشیدی و هومن سیدی، زوج کمدی جدیدی هستند که برای مخاطب جذاب خواهند بود. اگر نتیجه حضور آن ها در شاخ آفریقا پیروزیت آمیز باشد، زوج کمدی تازه ای به سینما و نمایش خانگی معرفی خواهد شد و پیروزیت جدیدی برای پژمان جمشیدی رقم خواهد خورد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1582

به "آیا جدایی سام و پژمان به نفع این زوج کمدی خواهد بود؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا جدایی سام و پژمان به نفع این زوج کمدی خواهد بود؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید