کدام شرکت های هواپیمایی بیشترین تاخیرها را دارند؟

به گزارش تایمر سرگرمی، بررسی آمار سازمان هواپیمایی حاکی از آن است که هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در بهار امسال بیشترین تاخیر پروازی را در بین شرکت های هواپیمایی به خود اختصاص داده است.

کدام شرکت های هواپیمایی بیشترین تاخیرها را دارند؟

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

آمار تاخیر شرکت های هواپیمایی در اردیبهشت سال جاری حاکی از آن است که در مجموع 14 ایرلاین داخلی 4784 پرواز را انجام داده اند که از این تعداد 1945 پرواز یعنی کمی بیش از 40 درصد پروازها با تاخیر اجرا شده است.

بررسی آمار سازمان هواپیمایی کشوری در این زمینه حاکی از آن است که سه ایرلاین بزرگ کشور بیشترین تاخیر را در دومین ماه سال به خود اختصاص داده اند.

بر این اساس در اردیبهشت ماه هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) در مجموع 806 پرواز انجام داده که از این تعداد 419 پرواز با تاخیر اجرا شده، به عبارت دیگر 51.9 درصد پروازهای ایران ایر با تاخیر اجرا شده است. میانگین تاخیر هر پرواز تاخیر دار هما 115 دقیقه (یک ساعت و 55 دقیقه) بوده است.

شرکت ماهان نیز به عنوان ایرلاینی که تعداد پروازهای ماهانه آن بیش از سایر ایرلاین ها (در اردیبهشت) بوده با تاخیر 56 دقیقه ای پروازها را انجام داده است. این شرکت در دومین ماه سال جاری 846 پرواز انجام داده که از این تعداد 412 پرواز با تاخیر مسافران را به مقصد رسانده اند، یعنی 49 درصد پروازهای ماهان با تاخیر 56 دقیقه ای اجرا شده است.

از 829 پرواز هواپیمایی آسمان نیز در مدت یاد شده 233 پرواز یعنی 28 درصد با تاخیر 74 دقیقه ای اجرا شده است. بررسی آمار سازمان هواپیمایی حاکی از آن است که ایران ایرتور با تاخیر 93 دقیقه ای برای هر پرواز تاخیردار پس از ایران ایر در رتبه دوم تاخیرات پروازی شرکت های هواپیمایی در فرودگاه مهرآباد واقع شده است. شرکت هواپیمایی آتا نیز در رتبه 5 فهرست بیشترین تاخیر پروازی واقع شده است، میانگین تاخیر این شرکت در پروازهای تاخیردار 92 دقیقه دطی اردیبهشت ماه سال جاری بوده است.

شرکت های هواپیمایی سپاهان با 64 دقیقه، کیش ایر 64، معراج 64، اترک 64، زاگرس 61، نفت 60، تابان 58، قشم 55 و کاسپین با 54 دقیقه تاخیر به ترتیب در رتبه های 6 تا 14 فهرست آمار تاخیرات شرکت های هواپیمایی قرار دارند.

در مجموع میانگین تاخیر پرواز ایرلاین های داخلی در اردیبهشت ماه به 77 دقیقه افزایش یافت، در حالی که این رقم در فروردین ماه 71 دقیقه بود.

از سوی دیگر بر اساس گزارش سازمان هواپیمایی کشوری، میانگین تاخیر پروازهای شرکت های هوایی داخلی از طریق فرودگاه مهرآباد و فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) در خرداد ماه سال جاری به 85 دقیقه افزایش یافت.

بر این اساس هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در بهار سال جاری با 87، 104 و 115 دقیقه بالاترین میانگین تاخیر پروازی را در بین شرکت های هواپیمایی به خود اختصاص داد.

پس از ایران ایر، هواپیمایی آسمان با میانگین 99 دقیقه تاخیر در هر پرواز، آتا با 95 دقیقه و ایران ایرتور با 87 دقیقه تاخیر در رتبه های بعدی تاخیر پروازی قرار دارند.

شرکت های هواپیمایی نفت، قشم، زاگرس و سپاهان در رتبه های بعدی قرار دارند. تابان با میانگین 66 دقیقه و افزایش 8 دقیقه ای تاخیر نسبت به اردیبهشت، ماهان با 64 دقیقه و کاسپین نیز با 62 دقیقه و افزایش 6 دقیقه تاخیر رتبه یازدهم را به خود اختصاص داده اند.

هواپیمایی اترک با 58 دقیقه تاخیر پروازی و معراج نیز با 50 دقیقه میانگین تاخیر پرواز در رتبه های بعدی قرار دارند.

منبع :خبر آنلاین

منبع: لست سکند
انتشار: 14 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 614

به "کدام شرکت های هواپیمایی بیشترین تاخیرها را دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام شرکت های هواپیمایی بیشترین تاخیرها را دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید