چرا زنان بیشتر از مردان به جدایی فکر می کنند؟

به گزارش تایمر سرگرمی، یک روانشناس درباره علت آن که زنان بیشتر از مردان به جدایی فکر می کنند، توضیحاتی داد.

چرا زنان بیشتر از مردان به جدایی فکر می کنند؟

رضا فریدی روانشناس بالینی و فعال آسیب های اجتماعی در گفت وگو با خبرنگار ، درباره علت آن که چرا زنان بیشتر از مردان به جدایی فکر می کنند، اظهار کرد: در ابتدا باید اذعان کرد که طلاق تجربه ای مخرب و تلخ است و این اتفاق ادامه زندگی زوجین و به ویژه بچه ها را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

وی افزود: بچه ها از جمله افرادی هستند که از جدایی والدین خود آسیب می بینند و این مسئله می تواند ریتم عادی زندگی روزانه افراد را مختل کند.

این روانشناس گفت: دلیل اصلی اینکه زنان بیشتر از مردان به خاتمه زندگی زناشویی خود تمایل دارند و سریع تر در این جهت حرکت می کنند، مسائل بیشتر زنان در چارچوب زندگی است.معمولا عدم پذیرش نقش مهم زنان در جامعه و به رسمیت نشناختن توانایی ها و استعدادهای آن ها باعث سرخوردگی و عدم تحمل شرایط زندگی می شود.

وی با بیان اینکه مردان معمولا توقع دارند که زنان هم وظایف خانه داری و هم تربیت فرزندان را حتی در صورت شاغل بودن انجام دهند، گفت: زنان در این عصر، نمی توانند خود را در این چارچوب بپذیرند و توانایی ها و قابلیت هایشان را فقط در خانه بگذارند.

این روانشناس ادامه داد: علاوه بر این، مسائلی مثل حساسیت، زودرنجی و روحیه شکننده زنان نیز باعث می شود نتوانند در مقابل مسائل و بحران های زندگی، تحمل به خرج دهند. آن ها در واقع به این مسئله فکر می کنند که آیا تحمل این شرایط ارزشش را دارد یا نه؟، حال لازم است که زوجین نسبت به این موضوع آگاهی داشته باشند که طرز تفکر زن ها با مردان کاملا متفاوت است.

وی افزود: زنان با ارزش ها، هنجارها، باور ها و توقعات امروز زندگی می کنند، اما بیشتر مردان جامعه ما هنوز در گذشته زندگی می کنند و این تفکر را دارند که زن باید فرمانبردار آن ها باشد.

این روانشناس درباره شایع ترین علل درخواست طلاق زنان نیز گفت: اعتیاد همسر، ازدواج اجباری، تفاوت واقعیات زندگی با رویاها، عدم شناخت کافی از همسر به دلیل دلبستگی بیشتر زنان پیش از ازدواج، کمتر بودن توانایی سازگاری، خیانت توسط مردان، مسائل مالی (به دلیل وظیفه تأمین نیاز های مالی خانواده توسط مرد) و دخالت خانواده ها در زندگی به خصوص خانواده شوهر، پرخاشگری، بداخلاقی و خشونت خانگی را می توانیم علل درخواست طلاق زنان بیان کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 21 خرداد 1399 بروزرسانی: 21 خرداد 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 948

به "چرا زنان بیشتر از مردان به جدایی فکر می کنند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا زنان بیشتر از مردان به جدایی فکر می کنند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید