دو کشته و چهار زخمی در حمله نیروهای حفتر به پایتخت لیبی

به گزارش تایمر سرگرمی، یک منبع محلی لیبی از کشته شدن دو غیرنظامی و زخمی شدن چهار نفر دیگر در حمله نیروهای تحت امر خلیفه حفتر به پایتخت لیبی خبر داد.

دو کشته و چهار زخمی در حمله نیروهای حفتر به پایتخت لیبی

به گزارش گروه بین الملل تایمر سرگرمی، یک منبع محلی لیبی گفت که نیروهای تحت امر حفتر از مناطق درگیری در جنوب شرقی طرابلس پایتخت لیبی، راکت هایی را به صورت بی هدف به داخل شهر شلیک کردند.

به گفته این منبع، یکی از این راکت ها به یک منزل مسکونی در محله صلاح الدین اصابت کرد که بر اثر آن دو نفر کشته و چهار نفر زخمی شدند.

طبق گزارش وبگاه عربی 21، درگیری بین نیروهای حفتر و نیروهای دولت وفاق ملی در چند محور واقع در حومه طرابلس ادامه دارد.

نیروهای دولت وفاق ملی مواضع نیروهای حفتر در اطراف طرابلس را بمباران کردند تا از پیشروی آن ها به سمت شهر جلوگیری کنند.

نیروهای حفتر از حدود هفت ماه قبل حملات به طرابلس پایتخت لیبی با هدف تصرف این شهر را آغاز کرده اند و با وجود حمایت های مالی و تسلیحاتی برخی کشورها از جمله مصر و امارات هنوز نتوانسته اند به این شهر نفوذ کنند.

طبق گزارش سازمان ملل در هفت ماه گذشته از این درگیری ها تا کنون حدود 1093 نفر کشته و 5762 نفر از جمله غیرنظامیان زخمی و 120 هزار نفر نیز از خانه و کاشانه خود آواره شده اند.

لیبی از زمان سرنگونی معمر قذافی دیکتاتور سابق این کشور در سال 2011 به دو دولت موازی در شرق و غرب تقسیم شده؛ یکی دولت وفاق ملی به ریاست فایز السراج در طرابلس(غرب کشور) که در سطح جهان به رسمیت شناخته شده است و دیگری دولت طبرق در شرق لیبی به نخست وزیری عبدالله الثنی و عقیله صالح رئیس مجلس کنندگان آن که خلیفه حفتر نیز از حمایت آن ها برخوردار است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 دی 1398 بروزرسانی: 11 دی 1398 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 534

به "دو کشته و چهار زخمی در حمله نیروهای حفتر به پایتخت لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو کشته و چهار زخمی در حمله نیروهای حفتر به پایتخت لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید