توسعه مراکز آموزشی با همت خیّران مدرسه ساز

کلنگ ساخت 3 مدرسه خیرساز در منطقه 5 در محله طوقانی شهران در حالی به زمین زده شد که 471 مدرسه این منطقه هنوز نتوانسته است جوابگوی احتیاج همه دانش آموزان ساکن در آن باشد.

توسعه مراکز آموزشی با همت خیّران مدرسه ساز

تعداد مدارس آموزش و پرورش به خصوص مدارس دولتی در 29 محله این منطقه نه تنها کم است بلکه پراکندگی مناسبی هم ندارد. مجید پورسهی از اعضای دور چهارم شورایاران از نبود مدرسه در محله کوهسار گله می نماید و می گوید: با وجود زمین های خالی زیادی که در محله وجود دارد مرکز آموزشی یا مدرسه ای در محله ساخته نشده است. این درحالی است که در محله شهرزیبا چند مدرسه وجود دارد و دانش آموزان محله های دیگر هم به شهر زیبا می آیند. جانمایی مدارس در این منطقه مناسب نیست و همه دانش آموزان به آنها دسترسی ندارند.

کلنگ ساخت 3 مدرسه خیّرساز شهید آقایان، مسعود پیغام و مرحوم حسین خرسندنیا می تواند آغازی برای توسعه ساخت مراکز آموزشی در این منطقه باشد. فریدون حیدری شهردار منطقه 5 درباره نقش خیّران در ساخت مدرسه می گوید: وجود خیّران مدرسه ساز برای حل مسائل فضای آموزشی منطقه5 بسیار ارزشمند است. کمیته ای تحت عنوان کمیته مشخص تأسیس شده است که خیّران می توانند هنگام عملیاتی کردن نیت خیرشان به آن مراجعه نمایند. در این کمیته کارگروه های حقوقی، اقتصادی و حتی روابط عمومی حضور دارند تا مسائل پیش روی خیّران را مرتفع نمایند. منطقه5 آموزش و پرورش که مناطق 5 و 22 شهرداری را تحت پوشش دارد از نظر ساخت و توسعه مراکز آموزشی با مسائل زیادی روبه روست. دانش آموزان مقطع دبستان منطقه 5 مجبورند در کلاس های 40 نفره ثبت نام نمایند. براین اساس آبان سال گذشته دفتر نمایندگی مجمع خیّران مدرسه ساز در این منطقه افتتاح شد و ظرف مدت 10 ماه گذشته توانسته شرایط را برای حضور خیّران مدرسه ساز در پهنه غربی پایتخت هموار کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 مهر 1398 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 230

به "توسعه مراکز آموزشی با همت خیّران مدرسه ساز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه مراکز آموزشی با همت خیّران مدرسه ساز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید