اعتراض به سبک راهبران مترو؛ کاهش سرعت قطار

به گزارش تایمر سرگرمی، کارکنان راهبر متروی تهران صبح دیروز در انتقاد به نادیده گرفتنِ مصوبه شورای عالی کار برای افزایش حقوق، صبح شنبه (هفتم خرداد ماه) به نشانه اعتراض سرعت قطار های خود را کاهش دادند.

اعتراض به سبک راهبران مترو؛ کاهش سرعت قطار

منابع کارگری در شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران به ایلنا گفتند: کارکنان راهبر متروی تهران که حدود دوهزار نفر هستند طی چند ماه گذشته به عدم اجرای مصوبه شورای عالی کار از سوی مسئولان شهری معترض هستند. به همین علت راهبران که با ادامه بی توجهی مسئولان شهری و شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران روبرو شده اند، صبح امروز در اعتراض به تعلل شهرداری تهران برای افزایش حقوق، سرعت قطار های خود را به نشانه اعتراض پایین آوردند.

یکی از راهبران گفت: راهبران قبل از اعتراض امروز خود به دفتر شهردار، اعضای شورای شهر و شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران مراجعه کردند. اخیرا نیز مواضع خود را در قبال تصمیم مسئولان شهرداری تهران برای افزایش ده درصدی حقوق کارکنان مترو تهران به صورت شفاهی و کتبی اطلاع رسانی نموده اند.

طبق اظهارات وی؛ در حال حاضر پرسنل راهبر متروی شهر تهران خواهان اجرای کامل بخشنامه شورای عالی کار برای سایر سطوح مزدی می باشند و به هیج وجه با افزایش 10 درصدی حقوق کنار نخواهند آمد.

راهبران مترو در خاتمه با بیان اینکه در حال حاضر مطالبات مزدی پرسنل راهبر و سایر کارگران مجموعه قطار شهری تهران به صورت علی الحساب پرداخت می گردد، افزودند: شورایعالی کار تنها مرجع قانونی افزایش حقوق کارگران در سراسرکشور است که حداقل دستمزد سال جاری را 57 درصد و سایر سطوح را 38 درصد افزایش داده است.

منبع: فرارو
انتشار: 17 تیر 1401 بروزرسانی: 17 تیر 1401 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 2062

به "اعتراض به سبک راهبران مترو؛ کاهش سرعت قطار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض به سبک راهبران مترو؛ کاهش سرعت قطار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید