آیا سالمندان می توانند با اتوبوس به سفر بروند؟ چگونه؟

به گزارش تایمر سرگرمی، سالمندان هم جزو کسانی هستند که مایلند با اتوبوس سفر نمایند. یکی از پرکاربردترین وسایل حمل و نقل در گذشته همین اتوبوس ها بوده اند. با گذشت زمان و بالا رفتن سن، به نظرشان می رسد که سفر با اتوبوس برایشان سخت است. با این حال، راه هایی وجود دارند که هنوز بتوانند با اتوبوس سفر نمایند. البته اگر همراه داشته باشند بهتر است. ولی باز هم اگر بخواهند به تنهایی سفر نمایند، با رعایت این توصیه ها می توانند سفر راحتی را داشته باشند. برخی از این توصیه ها مربوط به قبل از خرید بلیط اتوبوس است. پس اگر قصد سفر دارید، این توصیه ها را حتماً قبل از خرید، مطالعه کنید. فرقی نمی کند که خودتان سالمند هستید، یا یک سالمند را قرار است همراه خود ببرید. این توصیه ها برای سفر سالمندان با اتوبوس و دیگر وسیله ها است.

آیا سالمندان می توانند با اتوبوس به سفر بروند؟ چگونه؟

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا ارزان نوروز 99 با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

به زمان های توقف فکر کنید

معمولاً سالمندان احتیاج دارند که بیشتر استراحت نمایند. پاهایشان ممکن است به علت زیاد نشستن خسته بگردد. خون توی پاهای آنها جمع گردد. و یا حتی احتیاج به دستشویی رفتن پیدا نمایند. اگر راستای طولانی را می خواهید سفر کنید، بهتر است راستا را تکه تکه کنید. راستاهای کوتاه هم برای برخی از سالمندان طولانی است.

حواستان به زمان های توقف باشد و اگر مسئله ای دارید، راننده را در جریان بگذارید. تا زمان های توقف را بیشتر کند. معمولاً قبل از خرید بلیط اتوبوس، در خصوص زمان های توقف به مسافران، اطلاعاتی داده می گردد. این اطلاعات را بگیرید و ببینید که چه قدر می توانید با این شرایط کنار بیایید. کمی بیشتر و کمتر، با مسئله کنار خواهید آمد.

زمان مناسب انتخاب کنید

حرکت کردن در شب برای یک سالمند چندان مناسب نیست. مخصوصاً اگر توی اتوبوس دچار بدخوابی بگردد، تا آخر سفر همان طور گیج خواهد ماند. خستگی سفر برای یک سالمند، خیلی بیشتر از یک جوان 20 تا 30 ساله است. بنابراین زمانی که سفر را آغاز می کنید و زمانی که به مقصد می رسید، مهم است. خرید بلیط اتوبوس در علی بابا، بسیار آسان است. هدایت های لازم برای خرید بلیط اتوبوس، تعداد جایگاه ها، ساعت حرکت از مبدا و رسیدن به مقصد و… در مراحل مختلف نوشته شده است. قبل از خرید بلیط اتوبوس، حتماً به آنها دقت کنید.

بهتر است زمان حرکت را طوری معین کنید که خیلی احتیاج به خواب نداشته باشد. و اگر قرار است توی اتوبوس استراحت کنیم، بهتر است در ساعات انتهایی باشد که به سفر عادت نموده ایم. حتماً یادتان باشد که خیلی دیروقت به مقصد نرسید. چون به هم خوردن ساعت خواب، یکی از مسائل اصلی سفر است. مخصوصاً هنگام سفر با اتوبوس، ممکن است خستگی ناشی از نشستن طولانی مدت روی جایگاه، به فشار سفر اضافه گردد.

مثبت فکر کنید

نگرانی بابت سفر نداشته باشید. طول راستا نباید شما را نگران کند. حتی اگر قرار است به یک سفر طولانی بروید، بهتر است مثبت باشید و مطمئن باشید که این سفر، به خوبی تمام خواهد شد. آرامش داشتن باعث می گردد که علایم مسافرت، کمتر خودش را نشان بدهد.

با دیگران صحبت کنید. به اطراف نگاه کنید. کمی کتاب بخوانید. یا حتی سعی کنید که خودتان را با گوشی و وسایل دیگر سرگرم کنید. با این روش ها، می توانید سفر را ساده تر و آرام تر برگزار کنید.

حواستان به قرص هایتان باشد

اگر جزو سالمندانی هستید که در یک دوره درمانی قرار دارید، بهتر است حواستان به ساعت مصرف قرص ها باشد. مخصوصاً اگر قرار است تنها سفر کنید و کسی همراهتان نمی آید. ساعت قرص ها را روی جایی بنویسید. و اگر کسی همراهتان هست، حتماً از او یاری بگیرید که ساعت ها را به یادتان بیاورد.

خوردن قرص ها در سفر، اهمیت زیادی دارند. درست است که سفر خودش مایه آرامش است و باعث می گردد که کمتر احساس کسالت داشته باشیم. اما خوردن قرص ها را از قلم نیاندازید. حتی اگر قرصی برای این سفر دارید، قبل از خرید بلیط اتوبوس، فکری به حال خریدنش بکنید.

قبل از سفر برنامه ریزی کنید

یکی از کارهایی که حتماً باید انجام بدهید، برنامه ریزی برای سفر است. جوان تر ها به دلیل شوق و ذوقی که دارند، کمتر برنامه ریزی می نمایند. اما افرادی که پا به سن گذاشته اند، توان گشت زدن در شهر را ندارند. این که معطل خرید بلیط اتوبوس یا رزرو کردن هتل بشوند، آنها را به هم می ریزد. قدرت تحرک پایینی دارند و احتیاج دارند که زودتر به محل ثابت برسند. اگر هنگام خرید بلیط اتوبوس می توانید یک سفر دو طرفه یا سفری به همراه هتل بخرید، بهتر است. برای برنامه ریزی بهتر هنگام خرید بلیط اتوبوس به علی بابا سری بزنید و زمان های تعیین حرکت از مبدا و رسیدن به مقصد را آنالیز کنید. فقط کافی است مبدا و مقصد و تعداد مسافران را وارد کنید.

به شرایط تحرک دقت کنید

سالمندان نمی توانند مانند جوان ها، شیطنت داشته باشند. بنابراین اگر قرار است راستا سختی را در پیش داشته باشیم، بهتر است که برای استراحت خود فکری بکنید. مثلاً اگر قرار است برای دستشویی رفتن، راستای طولانی را طی کنید، حتماً به این فکر کنید که زمان برای شما اهمیت دارد. اگر کسی همراه شماست، بهتر است این موضوع را درک کند. به شما در راه رفتن، و کارهای دیگر یاری برساند.

لباس اضافه بردارید

اگر خیلی وقت است به سفر نرفته اید، حتماً لباس اضافه بردارید. گاهی ممکن است عرق کنید یا زیادی سردتان بگردد. تغییر دما برای دیگران چندان اهمیتی ندارد. اما برای یک سالمند، بهتر است که لباس های مناسب برای طول سفر داشته باشد. که در زمان لزوم، بتواند آنها را جابجا کند. سالمندان زودتر عرق می نمایند و بیشتر بو می گیرند. همین مسئله می تواند خودشان را هم اذیت کند.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 637

به "آیا سالمندان می توانند با اتوبوس به سفر بروند؟ چگونه؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا سالمندان می توانند با اتوبوس به سفر بروند؟ چگونه؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید