وکلای استیضاح ترامپ کناره گیری کردند

به گزارش تایمر سرگرمی، منابع آگاه اعلام کردند که پنج تن از وکلای پرونده استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا یک هفته مانده به آغاز استیضاح وی در سنای آمریکا کناره گیری کردند.

وکلای استیضاح ترامپ کناره گیری کردند

به گزارش فارس به نقل از شبکه سی ان ان، پایان همکاری وکلای پرونده استیضاح ترامپ در حقیقت یک تحول مهم در دومین استیضاح ترامپ به حساب می آید، زیرا رئیس جمهور سابق آمریکا در هفته های اخیر به شدت در تلاش بوده تا وکلایی را پیدا کند که تمایل داشته باشند وکالت پرونده وی را برعهده گیرند.

در حال حاضر که هفته آینده جلسات حقوقی و چند روز پس از آن جلسه استیضاح ترامپ آغاز می شود، رئیس جمهور آمریکا که به نمایش تقلب گسترده در انتخابات چسبیده، به ناگهان هیچ کننده حقوقی برای دفاع از خود نمی بیند.

یک منبع مطلع در این خصوص گفته است، بوچ بوورز و دبو را باربری که قرار بود بعنوان دو وکیل برجسته در پرونده استیضاح ترامپ حضور داشته باشند، دیگر در تیم وکلای رئیس جمهور سابق آمریکا حضور ندارند و آنطور که مشخص است، تصمیم به پایان همکاری دونالد ترامپ و وکلای استیضاح بر اساس یک توافق مشترک دو طرفه اجرا شده است.

بوورز بعنوان وکیل پیشتاز پرونده استیضاح ترامپ، تیم وکلای این پرونده را گرد هم جمع کرده بود.

یک منبع مطلع دیگر در این خصوص گفت که جاش هوارد وکیل کارولینای شمالی که اخیراً به تیم وکلای ترامپ پیوسته بود نیز تیم وکلای استیضاح ترامپ را ترک کرده است و جانی گسر و گرگ هریس از کارولینای جنوبی نیز دیگر در این پرونده مشارکت ندارند.

طبق این گزارش، هیچ وکیل دیگری تا به امروز برای برعهده دریافت پرونده استیضاح ترامپ در سنا اعلام آمادگی نکرده است.

یک منبع مطلع به شبکه آمریکایی سی ان ان گفت که ترامپ از وکلای خود درخواست کرده بود که در جلسه سنا به جای تمرکز بر قانونی بودن محکوم کردن یک رئیس جمهور بعد از کناره گیری از قدرت، تأکید کنند که تقلب گسترده ای در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر (13 آبان ماه) اجرا شده و اینکه انتخابات از ترامپ به سرقت رفته است.

طبق گزارش سی ان ان، ترامپ ظاهراً از نحوه عملکرد وکلای خود در خصوص پرونده استیضاح رضایت نداشته و انتظار داشته که حضور پررنگ تری در رسانه ها داشته باشند.

مجلس کنندگان آمریکا بامداد سه شنبه (هفتم بهمن ماه) بند های استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا را تحویل مجلس سنا داده است.

طبق توافق رهبران جمهوری خواه و دموکرات سنا، جلسه استیضاح ترامپ در روز هشتم فوریه (20 بهمن ماه دوشنبه) برگزار خواهد شد.

برخی از جمهوری خواهان مدعی هستند که به لحاظ قانونی نمی توان رئیس جمهوری را دوره او به پایان رسیده است مورد استیضاح قرار داد، اما در جلسه روز دوشنبه هفته گذشته در خصوص قانونی بودن دادگاه استیضاح ترامپ رأی گیری شد که 55 سناتور این استیضاح را قانونی دانستند.

ترامپ نخستین رئیس جمهور آمریکا خواهد بود که پس از پایان دوره ریاست جمهوری اش دادگاه استیضاح وی در سنا برگزار می شود.

روز 6 ژانویه (17 دی ماه) کنگره آمریکا در حال شمارش آراء مجمع گزینندگان (الکترال کالج) برای تأیید نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر بود که بعد از اعتراض چند قانونگذار آمریکایی به نتیجه رأی گیری در ایالت آریزونا، ترامپ از هوادارانش خواست تظاهرات به اصطلاح مسالمت آمیز برگزار کنند.

اما حامیان ترامپ به سمت کنگره هجوم بردند و بعد از درگیر شدن با نیرو های امنیتی وارد ساختمان کنگره شدند. در جریان این حملات پنج نفر کشته و ده ها نفر هم زخمی شدند.

به همین دلیل، مجلس کنندگان آمریکا بامداد 25 دی ماه با 232 رأی موافق و 197 رأی مخالف، طرح استیضاح مجدد ترامپ را تصویب کرد. این اولین بار در تاریخ 244 ساله ایالات متحده است که مجلس کنندگان این کشور، دو بار طرح استیضاح یک رئیس جمهور را تصویب می کند.

منبع: فرارو
انتشار: 13 فروردین 1400 بروزرسانی: 13 فروردین 1400 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1508

به "وکلای استیضاح ترامپ کناره گیری کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وکلای استیضاح ترامپ کناره گیری کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید