وزیر کشور: بیش از 95 درصد مصوبات ستاد و کمیته ها اجرا شده است

به گزارش تایمر سرگرمی، تهران (پانا)- وزیر کشور گفت گزارش جمع بندی از مجموعه اقدامات و مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا از ابتدا تا به امروز و همچنین کمیته های ذیل ستاد نشان داد که بیش از 95 درصد مصوبات ستاد و کمیته ها اجرا شده است.

وزیر کشور: بیش از 95 درصد مصوبات ستاد و کمیته ها اجرا شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه پنجمین جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران گفت: دستگاه های اجرایی، اصناف، اتحادیه ها و همه بخش هایی که به نوعی در امر مقابله با کرونا فعال هستند، همکاری و هماهنگی خوبی دارند و این امر موجب خوشحالی است به ویژه مردم عزیزمان که به ما کمک نموده و در رعایت پروتکل های بهداشتی به رغم مسائل زیادی که در حوزه مالی، مشاغل و صنوف وجود دارد، با ما همکاری نموده اند.

فرمانده قرارگاه راستا اظهار کرد: این همکاری ها موجب شده است که فرایند پیش روی بیماری براساس پیش بینی های وزارت بهداشت، فرایند کاهشی باشد. البته این موضوع به معنی عادی شدن شرایط و یا سهل انگاری یا عدم توجه و رعایت مقررات بهداشتی نیست.

وزیر کشور توضیح داد: مردم عزیز مستحضرند که نوع جدید جهش یافته ای از ویروس کرونا در انگلستان و اروپا شیوع یافته است که نشان دهنده این است که این بیماری قابل اعتماد و شناسایی دقیق نیست. در هر شرایطی باید حداقل های پروتکل های بهداشتی مانند زدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی مورد توجه باشد و به دقت انجام گردد تا بار دیگر با پیک بیماری در کشور روبرو نشویم. چرا که هر پیک بیماری از نظر مالی، اجتماعی و روانی تاثیر زیادی بر مردم می گذارد و همچنین هزینه های بالایی برای کشور دارد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی در ادامه به مصوبات جلسه امروز اشاره نمود و گفت: یکی از موضوعات مطرح شده بحث مجوز صادرات اقلام بهداشتی بود که این موضوع موجب خرسندی است چراکه روزهایی بود که در کشور حتی ماسک، کیت تشخیص و یا ونتیلاتور یا اکسیژن ساز به میزان کافی نداشتیم، اما اکنون به جایی رسیده ایم که می توانیم علاوه بر تامین احتیاجهای داخلی، صادرات هم داشته باشیم.

وی اضافه نمود: در این جلسه مقرر شد که با هماهنگی وزارت بهداشت برای تشخیص و تامین احتیاجها، به وزارت صمت و گمرک اجازه صادرات داده گردد تا بتوانیم در این زمینه کمک هایی را به کشورهای منطقه و کشورهایی که احتیاج دارند، داشته باشیم.

رحمانی فضلی همچنین گفت: اجرای پروتکل های بهداشتی در بعضی دستگاه ها از حد متوسط مشخص شده و شاخص های حداقلی پایین تر بوده است که به آن دستگاه ها تذکر داده و از آنها خواسته می گردد تا پروتکل ها را رعایت نمایند. همچنین مقرر شد که به بعضی از دستگاه هایی که در رعایت پروتکل ها ضعیف عمل نموده اند، تذکر داده گردد.

وزیر کشور همچنین با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم جلسه امروز مقوله دولت الکترونیک بود، توضیح داد: انصاری معاون رییس جمهوری و رییس سازمان اداری و استخدامی گزارشی در این خصوص در جلسه ارائه کردند که براین اساس فرایند کار بسیار خوب است اما تا نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم. بعضی از دستگاه ها مانند وزارت راه و شهرسازی عملکرد بسیار خوبی داشتند که مقرر شد براساس همین الگو، سایر دستگاه ها نیز زمان بندی شوند و طرح آنها در زمان مشخصی نهایی گردد که اگر این گام برداشته گردد، می توانیم در سرویس دهی به ارباب رجوع سرعت را بالا ببریم و همچنین تضمینی برای سلامت مردم باشد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی با اشاره به اینکه خرید الکترونیکی نیز یکی از موضوعات مهم در امر مقابله با کرونا است، اظهار کرد: با شیوع بیماری کرونا، دستور رییس جمهوری و ستاد ملی مقابله با کرونا بر این بود که زیرساخت های لازم برای این حوزه تقویت گردد تا مردم بتوانند به صورت الکترونیکی خریدهای خود را انجام دهند.

وی به همین دلیل اضافه نمود: براساس گزارشی که امروز از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارائه شد، آمادگی کامل برای ارائه این خدمات وجود دارد. هم چنین براساس گزارش وزارت صمت، خریدهای الکترونیکی از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا به امروز بیش از سه برابر شده است؛ با این حال هنوز به نقطه مطلوب نرسیده ایم که مقرر شد ضمن زمانبندی، ابعاد موضوع کامل دیده گردد تا بتوانیم این کار به نتیجه برسانیم.

فرمانده قرارگاه عملیاتی گفت: امروز همچنین گزارشی درخصوص انجام طرح های نیمه تمام وزارت بهداشت ارائه شد که با همکاری وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه، با توجه به دستور رییس جمهوری در دو نوبت و به درخواست قرارگاه مبنی بر اتمام این پروژه ها، دنبال شده است و مقرر شد تا اواخر اردیبهشت ماه سال آینده، بتوانیم بیش از 240 طرح نیمه تمام را در سراسر کشور در حوزه بهداشتی را کامل کنیم. متولی و زمانبندی این کار مشخص شده است و سازمان برنامه و بودجه نیز آنالیز نموده و قول تامین منابع آن را داده است که با این اتفاق ظرفیت زیرساختی بهداشت و درمان را افزایش می دهیم تا با خاطری جمع به مردم عزیز خدمات رسانی کنیم.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: از همه مردم، دستگاه های اجرایی و متولیان حوزه های مختلف که مارا کمک دادند قدردانی می کنیم و امیدواریم با همین هماهنگی، همدلی و همکاری بتوانیم جهت درمان را کوتاه کنیم تا نگرانی و ناراحتی مردم از این موضوع برطرف گردد.

رحمانی فضلی در پاسخ به سوال خبرنگاران درخصوص تشدید کنترل ها در مرزهای کشور با توجه به شیوع ویروس پیشرفته کرونا در کشورهای اروپایی گفت: پیش از این نیز بدون قطعی شدن این مساله، این موضوع جز برنامه ها ما بوده است به ویژه بعد از اینکه تست های فوری در کشور ساخته شد. به هرحال پیش از این، نتیجه تستها 24تا 48ساعت زمان می برد اما اکنون ظرف 20 دقیقه تا نیم ساعت نتایج ارائه می گردد.

وی گفت: وزارت راه و شهرسازی متولی این مساله است و تمام ورودی ها اعم از زمینی، هوایی و دریایی کنترل نموده و استعلام های لازم را می گیرد. با شیوع ویروس پیشرفته انگلیسی این نظارتها تشدید شد و از سوی قرارگاه و وزارت بهداشت نیز به همه مرزها ابلاغ شد تا جایی که امکان دارد، این مساله را کنترل نمایند. البته این مساله، قابل کنترل صد درصدی نیست اما اطمینان صد درصدی از این جهت است که باید رعایت کنیم و اگر رعایت کنیم مسئله ای نخواهد آمد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1400

به "وزیر کشور: بیش از 95 درصد مصوبات ستاد و کمیته ها اجرا شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر کشور: بیش از 95 درصد مصوبات ستاد و کمیته ها اجرا شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید