مشکل استقلال، فرهاد مجیدی است یا اشتباهات داوری؟

به گزارش تایمر سرگرمی، تیم فوتبال استقلال در هشت هفته سپری شده از رقابت های لیگ برتر روز های پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است. آبی پوشان مرکز در 3 هفته ابتدایی 3 پیروزی پیاپی را به دست آوردند، اما در ادامه نتوانستند طعم پیروزی را بچشند و با 5 تساوی پشت سر هم، روی هم رفته 10 امتیاز مهم را مقابل حریفان خود از دست دادند. یکی از توقف های مهم استقلال مقابل پرسپولیس در داربی مرکز بود که نمایش ضعیف فنی دو تیم باعث شد نقدها فراوانی نسبت به عملکرد آن ها صورت بگیرد.

مشکل استقلال، فرهاد مجیدی است یا اشتباهات داوری؟

در پنج تساوی اخیر استقلال در رقابت های لیگ برتر، عملکرد داوری یکی از مسائل مورد بحث آبی پوشان مرکز بود. سرمربی آبی پوشان بار ها در نشست های خبری پس از بازی، به عملکرد داور اشاره نمود و معتقد بود که اگر داور تصمیم های درستی می گرفت، احتمال عوض شدن شرایط بازی وجود داشت.

کار حتی به جایی رسید که صالح مصطفوی، مربی تیم فوتبال استقلال پس از داربی 97 مرکز، در جمع خبرنگاران با لحنی عصبانی نسبت به قضاوت موعود بنیادی فر، داور داربی اعتراض کرد. او گفت: این آزادگی و مردانگی است که در دقیقه 90 پنالتی ما را می بینی و نمی گیری؟ چند هفته و چند سال است که حق این تیم را می خورند؟ چهار بازی، هشت امتیاز است که حق تیم را خورده اند. هر چه هم حرف می زنیم، هیچ به هیچ و هر هفته بدتر هم می گردد. این مسخره بازی ها را جمع کنید.

این اتفاقات در حالی اتفاق افتاده که طبق نظرات بعضی از کارشناسان داوری، آبی پوشان مرکز در بازی مقابل صنعت نفت آبادان، پرسپولیس و فجر سپاسی از داوری ضرر نموده اند و در دیگر بازی ها، اگر استقلالی ها اعتراضی به عملکرد داوری داشته اند، اعتراض درستی نبوده است.

از سوی دیگر، عده ای هم نسبت به عملکرد فنی استقلال انتقاد دارند. بعضی پیشکسوت ها و کارشناسان فوتبال معتقدند که استقلال با گذشت هشت هفته از مسابقات لیگ برتر نتوانسته عملکرد فنی خوبی از خودش ارائه دهد و همین عملکرد ضعیف باعث شده امتیازات مهم از دست برود. به طور مثال ستار همدانی پیشکسوت تیم فوتبال استقلال، درباره عملکرد فنی آبی ها و تاثیرات اشباهات داوری در بازی های این تیم اظهار کرد: این مساله برای هر تیمی تاثیرگذار است. در سال گذشته هم این اشتباهات داوری وجود داشته است. این مسائل همواره بوده، اما تیم باید آنقدر قوی باشد که در امر موقعیت سازی و گلزنی بتواند شرایط خوبی داشته باشد تا اگر اشتباهی وجود داشت، دیگر حسرت نتیجه را نخوریم. استقلال در امر موقعیت سازی نمی تواند عملکرد خوبی ارائه کند و گره تاکتیکی دارد. مدافعان کناری تیم نمی تواند ارسال های خوبی داشته باشد و گردش توپ خوبی در تیم صورت نمی گیرد.

قضاوت های بحث برانگیز داوری و بعلاوه کیفیت فنی تیم فوتبال استقلال در بازی های اخیر باعث شده نتایج اخیر آبی پوشان در مسابقات لیگ رقم بخورد و سوالی که در این بین مطرح گردد این باشد که استقلال طی چه فرایندی نتایجی را کسب نموده که باب میل طرفداران این تیم نیست؟ این مساله باعث شد که فرهاد مجیدی سرمربی آبی پوشان مرکز در نشست خبری قبل بازی تیمش مقابل پیکان در هفته نهم لیگ برتر، بگوید: من قبلا هم گفته ام که در عرصه مربیگری دو کار را انجام نمی دهم؛ اول اینکه نتیجه نگرفتن را گردن داور بیندازم و دوم اینکه نتیجه نگرفتن تیم را به گردن بازیکن بیندازم. من به عنوان نفر اول فنی تیم استقلال تمام اتفاقات و نتایج را برعهده می گیرم. بنیادی فر قبل از داربی هم داور بازی های ما بوده و داور خوبی است و در کنفرانس قبل از بازی هم این را گفتم. من فکر می کنم در آن لحظه فقط شهامت گرفتن پنالتی را نداشت. اگر آن صحنه دقیقه 30 یا 50 بود، داور پنالتی می گرفت. اگر استقلال خوب نتیجه نگیرد و خوب بازی نکند، مسئولیتش بر عهده من است و من هیچوقت نمی گویم که مقصر، داور است.

صحبت های مجیدی نشان می دهد که او بر خلاف صحبت های قبلی خود در رابطه با عملکرد داور بازی های تیمش، می خواهد مسئولیت تمام اتفاقات و نتایج آبی پوشان را در این هشت هفته بر عهده بگیرد و مسائل موجود را به مسائل دیگری ارتباط ندهد. این اتفاق می تواند فشار را روی مجیدی و کادر فنی اش بیشتر کند و همه چشم انتظار نتایج آینده استقلال در بازی های بعدی این تیم باشند و باید دید رویکرد تازه مجیدی و کادر فنی استقلال می تواند اتفاقات دیگری را برای آبی ها رقم بزند یا سرنوشت استقلال باز هم دستخوش تغییرات دیگری خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 29 دی 1400 بروزرسانی: 29 دی 1400 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1906

به "مشکل استقلال، فرهاد مجیدی است یا اشتباهات داوری؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل استقلال، فرهاد مجیدی است یا اشتباهات داوری؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید