مشارکت 199 سرای دانشجویی در طرح ارتقاء صندوق رفاه

به گزارش تایمر سرگرمی، مشاور و رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از اختصاص 500 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت سراهای دانشجویی در امسال اطلاع داد و گفت: در امسال تمامی سراهای سطوح 3 و 4 ارتقاء خواهند یافت.

مشارکت 199 سرای دانشجویی در طرح ارتقاء صندوق رفاه

مهندس ذوالفقار یزدانمهر در گفت و گو با تایمر سرگرمی ضمن بیان این مطلب با اشاره به برنامه جدی صندوق رفاه دانشجویان برای ارتقاء سراهای دانشجویی در امسال، اظهار کرد: منابع این صندوق حاصل از هم افزایی با بانک ها برای امسال به مبلغ 620 میلیارد تومان می رسد که 80 میلیارد آن از طریق بانک توسعه و تعاون در قابل تسهیلات به دانشجویان دکتری و 40 میلیارد نیز از طریق بانک مهر در قالب تسهیلات وام شهریه به دانشجویان پرداخت خواهد شد. اما اما 500 میلیارد آن برای ساخت سرای دانشجویی اختصاص می یابد.

وی در ادامه توضیح داد: در امسال ارتقاء سطح سراهای سطح 3 و 4 در دستور کار قرار می گیرد که تا کنون 199 سرای دانشجویی با اعتباری بالغ بر 19 میلیارد تومان در طرح مذکور مشارکت داده گردیده اند و تاکنون 50 درصد اعتبار فوق به دانشگاه ها پرداخت گردیده و باقی مانده اعتبار مذکور پس از تایید مراحل پیشرفت کار از سوی صندوق پرداخت خواهد شد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان تاکید نمود: تاکنون مبلغ 55 میلیارد تومان اعتبار برای تعمیر و تجهیز 25 سرای دانشجویی از سوی صندوق رفاه دانشجویان پرداخت گردیده است. در واقع سال 95 تعداد 59 و سال گذشته نیز تعداد 314 سرای دانشجویی به رتبه های بالاتر ارتقاء یافته اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 38

به "مشارکت 199 سرای دانشجویی در طرح ارتقاء صندوق رفاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشارکت 199 سرای دانشجویی در طرح ارتقاء صندوق رفاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید