مزیت و ایراد تصمیم جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا، فدراسیون فوتبال از AFC زمان بخواهد

به گزارش تایمر سرگرمی، قائم مقام پیشین باشگاه استقلال گفت که فدراسیون فوتبال باید با AFC صحبت نموده و از آنها برای اجرای دستورالعمل جدید زمان بخواهد.

مزیت و ایراد تصمیم جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا، فدراسیون فوتبال از AFC زمان بخواهد

از سفر با تور ترکیبی پاتایا زمستان 99 لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

هاشم ساعدی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره اولتیماتوم کنفدراسیون فوتبال آسیا به تیم های بدهکار و احتمال حذف این تیم ها از لیگ قهرمانان به دلیل بدهی گفت: AFC در سال 2012 به تمام فدراسیون های عضو، 5 سال فرصت داد که تیم ها از حالت دولتی به خصوصی تبدیل شوند. در این مدت به جز 6 5 تیم که آنها هم بخشی از دستورالعمل را رعایت کردند سایر تیم های ایرانی به آنچه مدنظر AFC بود نرسیدند. AFC این بار تصمیمی جدید گرفته که در صورت اجرا بسیار خوب خواهد شد.

وی ادامه داد: تصمیم جدید AFC باعث می گردد هزینه ها و درآمدهای باشگاه ها از شفافیت بیشتری برخوردار گردد و این گونه نباشد که هرساله تیم ها با بدهی به بازیکنان، مربیان و ... وارد فصل بعد شوند. بسیاری از باشگاه ها به دلیل عدم شفافیت اقتصادی همواره با زیان از سالی به سال دیگر می رفتند.

قائم مقام پیشین باشگاه استقلال توضیح داد: اگر این اتفاق رخ دهد شفافیت صورت می گیرد و دیگر شاهد اعداد غیرمنطقی و نامعقول نخواهیم بود و باشگاه ها به سمت درآمدزایی خواهند رفت. این کار باید زودتر از این انجام می شد تا هزینه ها و درآمدها از تراز خوبی برخوردار باشند و مربیان، بازیکنان، مدیران و اعضای هیئت مدیره با فراغ بال بیشتری به فعالیت خود بپردازند.

ساعدی گفت: این موضوع اما یک ایراد دارد و آن هم این است که کنفدراسیون فوتبال آسیا مدت زمان کمی را در نظر گرفته و اعلام نموده که باشگاه ها تا 9 شهریور برای این کار زمان دارند. فدراسیون فوتبال ایران باید با مسئولان AFC مکاتبه و صحبت کند و از آنها زمان بیشتری بخواهد تا تیم ها به سمت شفافیت اقتصادی بروند و طوری بودجه خود را تنظیم نمایند که هزینه ها متناسب با درآمد باشد و دیونی را که از قبل دارند رفع نمایند و به سمت پرداخت بدهی ها یا رضایت طلبکاران بروند. طبیعتاً در فرصت باقی مانده تا 9 شهریور این کارها سخت است و اگر فدراسیون بتواند مدت زمان بیشتری را برای تیم های ایرانی بگیرد به سود آنها خواهد بود.

وی تأکید کرد: اگر این کار سخت انجام گردد و شفاف سازی اقتصادی صورت گیرد، شیرینی زیادی خواهد داشت که به تمام این سختی ها می ارزد.

منبع: تسنیم
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 654

به "مزیت و ایراد تصمیم جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا، فدراسیون فوتبال از AFC زمان بخواهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مزیت و ایراد تصمیم جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا، فدراسیون فوتبال از AFC زمان بخواهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید