شورای امنیت امروز نشست فوق العاده درباره سوریه برگزار می کند

به گزارش تایمر سرگرمی، شورای امنیت سازمان ملل روز جمعه و به درخواست انگلیس نشست فوق العاده ای را برای بررسی اوضاع ادلب سوریه برگزار می کند.

شورای امنیت امروز نشست فوق العاده درباره سوریه برگزار می کند

به گزارش گروه بین الملل تایمر سرگرمی، شورای امنیت سازمان ملل روز جمعه نشست فوق العاده ای را برای بررسی اوضاع ادلب سوریه برگزار خواهد کرد.

به گزارش رویترز، این نشست به درخواست وزارت خارجه انگلیس و در پی تشدید اوضاع در ادلب برگزار خواهد شد.

تنش ها در ادلب پس از آن افزایش یافت که در پی پیشروی های ارتش سوریه در این استان و عقب راندن تروریست ها، ترکیه حمایت های خود از گروه های مسلح حاضر در این استان را افزایش داد و حتی به کمک پهپادها اقدام به بمباران مواضع ارتش سوریه کرد.

همچنین منبعی مسؤول در وزارت خارجه سوریه جمعه (نهم اسفند) در مورد تحولات اخیر ادلب گفت: تبلیغات دروغینی که ترکیه و کشورهای غربی علیه سوریه طی روزهای گذشته انجام دادند، حمایت آن ها به ویژه رژیم ترکیه از گروه های مسلح تروریستی طی سال های گذشته را اثبات می کند و نشان می دهد که آن ها برای اجرای نقشه های خود علیه خواسته های مردم سوریه از جمله نابودی تروریسم در این کشور، سرمایه گذاری کرده و روی این نقش ها حساب باز کرده بودند.

دیروز پنجشنبه در حملات هوایی سوریه و روسیه به مواضع تروریست ها، بیش از 30 نفر از نظامیان ارتش ترکیه کشته شده اند و این مسئله باعث خشم مقامات ترکیه شده است. روسیه می گوید حضور نیروهای ارتش ترکیه در منطقه بر اساس هماهنگی نباید اتفاق می افتاد و شماری از نیروهای ترکیه با گروه های مسلح و تروریستی مانند جبهه النصره (شاخه سوری القاعده) همراه بودند که هدف قرار گرفته اند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 فروردین 1399 بروزرسانی: 26 فروردین 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 824

به "شورای امنیت امروز نشست فوق العاده درباره سوریه برگزار می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای امنیت امروز نشست فوق العاده درباره سوریه برگزار می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید