سهم صفر لیگ هجدهم از لیست تیم ملی

به گزارش تایمر سرگرمی ،سهم لیگ هجدهم از فهرست جدید تیم ملی چیزی در حد صفر است و کارلوس کی روش ظاهرا به دلیل کمبود اردو ها و بازی های تدارکاتی می خواهد خیلی زود وارد فاز عملیاتی انتخاب تیم نهایی برای حضور در بازی های جام ملت های آسیا گردد. به نظر می رسد سرمربی تیم ملی نمی خواهد بازی های این فصل را چندان ملاک قرار دهد و با همان دایره بازیکنانی راهی جام ملت های آسیا خواهد شد که بیشتر به تیم اصلی اش نزدیک هستند. در فهرست جدید کی روش جز آرمین سهرابیان که پیش از اعزام تیم ملی به جام جهانی زمزمه دعوتش شنیده می شد، نام بازیکن جدیدی را ندیدیم. نه وحید خشتان، نه احمد گوهری، نه دانیال اسماعیلی فر و نه حتی سعید آقایی و عزت الله پورغاز که پیش تر در اردوی تیم ملی هم حضور داشتند. انگار لیگ هجدهم هنوز نتوانسته کی روش را مجذوب خود کند.

سهم صفر لیگ هجدهم از لیست تیم ملی

فهرست تیم ملی اعلام شد اما بر خلاف انتظار ها هیچ بازیکنی که درلیگ هجدهم درخشیده باشد در تیم ملی حضور ندارند. شاید تصور می شد کارلوس کی روش بازی های هفته های آغازین لیگ را ملاک دعوت از بازیکنان جدید قرار دهد اما سهم 5 هفته ابتدایی لیگ در لیست جدید حقیقتا چیزی در حد صفر بوده و هیچ یک از بازیکنانی که اکنون در فهرست تیم ملی حضور دارند، به واسطه درخشش در لیگ هجدهم به تیم ملی دعوت نشده اند. کی روش اساسا بازی های هفته های ابتدای لیگ را اسبابی برای دعوت از بازیکنان جدید به تیم ملی قرار نداده و بازیکنانی که در فهرست جدید خود گذاشته را با همان معیار های گذشته به تیم ملی فرا خوانده است. حتی دژاگه و شجاعی که با پیراهن تراکتورسازی به تیم ملی دعوت شدند به واسطه سوابق قبلی خود در تیم ملی به لیست جدید راه یافته اند. مظاهری، دروازه بان ذوب آهن هم با همین شرایط در لیست تیم ملی قرار گرفته. شاید به نظر برسد که آرمین سهرابیان تنها گزینه ای است که با بازی در لیگ هجدهم توانسته نظر کی روش را به سمت و سوی خود جلب کند اما این دیدگاه وقتی زیر سوال می رود که در میابیم سهرابیان فصل پیش هم مورد توجه سرمربی تیم ملی بود وحتی کی روش قصد داشت این مدافع را در اردوهای پایانی تیم ملی پیش از جام جهانی فوتبال مورد آزمون قرار دهد.

سید حسین حسینی، پژمان منتظری، مهدی ترابی، وریا غفوری، روزبه چشمی، علیرضا بیرانوند و حتی احسان حاجی صفی که با تراکتورسازی قرار داد بسته و روی کاغذ بازیکن لیگ محسوب می گردد، هیچ یک به دلیل نمایش هایی که در لیگ هجدهم داشته اند به اردو تیم ملی دعوت نشده اند. در این 5 هفته اما بازیکنانی بودند که می توانستند در اردوی تیم ملی حاضر شوند. احمد گوهری، دروازه بان پارس جم یکی از گزینه هایی بود که انتظار می رفت در لیست کی روش قرار بگیرد. گوهری دروازه بانی جوان و آینده دار نشان می دهد و آمار خوبی از خود برجا گذاشت. یوسف بهزای، دروازه بان پدیده هم عملکرد مطلوبی در هفته های آغازین داشته است. او نیز به همراه کل مجموعه پدیده هیچ اقبالی از سوی سرمربی تیم ملی برای بازی در تیم ملی نگرفته اند وهمگی پشت خط نام هایی باقی مانده است که سال ها است در تیم ملی حضور دارند. باور این بود که لااقل یکی، دوبازیکن پدیده مزد هفته ها بالانشینی خود در لیگ برتر را به دعوت به تیم ملی بگیرند اما انگار هیچ یک از ستاره های این تیم نتوانسته اند دل کی روش را بربایند.

سعید آقایی و عزت الله پورغاز دو بازیکن سپاهانی بودند که پیش بینی می شد در فهرست جدید باشند اما کی روش فعلا تمایلی به دعوت دوباره از این دوبازیکن از خود نشان نداده است. آرش رضاوند و آرمان رمضانی دو گزینه سایپایی که آن ها نیز جایی در میان مدعوین جدید نیافتند. کی روش البته این بازیکنان را زیر نظر دارد. سرمربی تیم ملی این دو را در دایره 50 نفره از بازیکنانی قرار داده که می توانند به تیمش ملحق شوند. دعوت از وحید خشتان مهاجم 4 گله استقلال خوزستان یا دانبال اسماعیلی فر هافبک توانایی تراکتورسازی، هادی محمدی، مدافع ذوب آهن وحتی خلعتبری آماده این روها، می توانست فهرست جدید کی روش را جذاب و مهیج کند اما به نظر می رسد این بازیکنان تا دعوت شدن به تیم ملی راه درازی پیش رو دارند واحتمالا کی روش به دلیل نزدیکی به جام ملت های آسیا نمی خواهد وقت خود را صرف این قبیل بازیکنانی کند که احتمالا تا رسیدن به استانداردهای فنی و شخصیتی زمان زیادی را از او خواهند گرفت. وقتی کی روش در فاصله کمتر از 4 ماه تا آغاز رقابت های جام ملت های آسیا چنین لیست شسته و رفته ای را در اختیار رسانه ها قرار می دهد، این تصمیم بدان معنا است که سرمربی تیم ملی می خواهد هر چه زود تر وارد فا عملیات انتخاب 23 بازیکن نهایی برای حضور در بازی های جام ملت های آسیا گردد وبه احتمال بسیار زیاد از همین دایره بازیکنان نفرات نهایی را برمی گزیند، مگر آنکه نام هایی که برده شد، آن قدر بدرخشند که در ماه های آتی کی روش را مجاب به دعوت از خود نمایند.

11-1

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 29 آبان 1397 بروزرسانی: 27 مهر 1398 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 13

به "سهم صفر لیگ هجدهم از لیست تیم ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهم صفر لیگ هجدهم از لیست تیم ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید