ستاد تامین اصفهان در حال شناسایی توهین کنندگان به رئیس جمهوری

به گزارش تایمر سرگرمی، تهران (پانا) - معاون سیاسی وزارت کشور، تضعیف نهاد ریاست جمهوری را منجر به کاهش مشارکت در انتخابات بیان کرد و گفت ستاد تامین استان اصفهان در حال شناسایی عوامل توهین کننده به رئیس جمهوری در راهپیمایی 22 بهمن است.

ستاد تامین اصفهان در حال شناسایی توهین کنندگان به رئیس جمهوری

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش ایرنا، جمال عرف درباره واکنش وزارت کشور به عنوان مسوول شورای امنیت کشور به توهین بعضی موتورسواران به رئیس جمهوری در راهپیمایی بیست و دوم بهمن در اصفهان گفت: وزیر کشور پس از این اتفاق سریعا به موضوع ورود کرد و من به همراه معاونت امنیتی مسوول پیگیری این قضیه شدیم. بلافاصله با استاندار اصفهان صحبت کردم و او گفت که به اعضای شورای تامین مانند اطلاعات، دادگستری، ناجا و سپاه استان اصفهان موضوع را اطلاع داده است تا عوامل شناسایی شوند.

معاون وزارت کشور اضافه کرد: این افراد براساس جرم مشهود اجرا شده به دستگاه قضایی معرفی می شوند و دستگاه قضایی هم طبیعتا باید موضوع را پیگیری کند. ضمن اینکه قرار شد امام آدینه و استاندار هم بیانیه ای مشترک در محکومیت این موضوع صادر نمایند.

عرف اظهار داشت: در این باره هیات دولت هم که وزیر کشور عضوی از آن است بیانیه ای صادر کرد. وظیفه وزارت کشور پیدا کردن توهین نمایندگان، یافتن انگیزه این افراد از انجام این کار مغایر نظام و وحدت کشور و فرمایش های صریح رهبر انقلاب و به نتیجه رساندن آن است تا چنین رفتارهای مخل امنیت و وحدت و انسجام در کشور تکرار نگردد.

تضعیف نهاد ریاست جمهوری منجر به کاهش مشارکت می گردد

وی ادامه داد: وقتی به رییس جمهوری قانونی و مستقر کشور توهین می کنیم در چشم مردم این موضوع در همین حد متوقف نمی گردد بلکه آن نهاد یعنی ریاست جمهوری ضعیف می گردد. تضعیف نهاد ریاست جمهوری، تضعیف مشارکت را به همراه خواهد داشت.

معاون وزارت کشور اضافه کرد: قبل از انتخابات مجلس یازدهم، حملات گسترده ای به مجلس می شد و مردم گفتند وقتی مجلس این است که می گویند، چرا رای بدهیم؟ یکی از دلایل کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس یازدهم، ضعیف کردن این نهاد بود و فردا درباره انتخابات ریاست جمهوری همین داستان تکرار خواهد شد.

عرف اضافه کرد: کسی با نقد و آنالیز مسئله ای ندارد. ما از نقد عبور کردیم و وارد عرصه تخریب و تخطئه شده ایم و این مشکل ایجاد نموده و به نهاد مربوطه برخواهد گشت و برای نظام هزینه بر است.

درباره نظر وزارت کشور در خصوص اختلافات در حزب جمهوریت و فعالیت این حزب با دو شورای مرکزی، گفت: گاهی در احزاب اختلافاتی شکل می گیرد که منجر به انشعاب می گردد مثل حزب جمهوریت که از دل حزب اعتماد ملی بیرون آمد و این امر در همه فعالیت های سیاسی تا حدودی مشهود است.

معاون سیاسی وزارت کشور ادامه داد: با توجه به ارزیابی های صورت گرفته، هر دو جناح حزب جمهوریت یک وزن دارند و هیچ کدام در اکثریت نیستند. چون اگر یک طرف در اکثریت بود اختلاف را سرانجام می دادند. این بحث در کمیسیون ماده 10 قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی مطرح شد هم دبیرکل (رسول منتجب نیا) و هم جناح معترض نامه نوشتند و هر دو جلساتی برگزار کردند و قرار شد مجمع عمومی برگزار گردد.

عرف با بیان اینکه وزارت کشور و کمیسیون ماده 10 احزاب به عنوان یک نهاد فرا قوه ای دخالت کمتری در امور احزاب دارد، گفت: کوشش بر این است تا آنها مشکل خود را حل نمایند برای همین توصیه شد با برگزاری مجمع مسائل خود را حل و فصل نمایند.

وزارت کشور وظایف خود را به وسیله استانداری ها و فرمانداری ها اعمال می نماید

معاون سیاسی وزارت کشور همچنین درباره تجمع در یکی از میدان های نارمک در روز 22 بهمن گفت: رییس جمهوری سابق نامه ای نوشت که ظاهرا در آن نامه اطلاعات دقیقی به او داده نشده بود. او ادعا کرد ستادی در وزارت کشور تشکیل شده که با دوربین و دیگر اقدامات، مانع تجمع [هوادارن او در روز بیست و دوم] شده است. چنین چیزی وجود خارجی ندارد و بیشتر شبیه یک داستان است چون وظیفه وزارت کشور رفتن به فلان خیابان، محل و فلان تجمع نیست بلکه وزارت کشور وظیفه اش را به وسیله استانداری ها و فرمانداری ها اعمال می نماید.

عرف ادامه داد: وزارت کشور در پاسخ به این نامه تاکید نمود که این امر صحت ندارد. از طرفی دیگر مردم در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در آن روز دنبال یک حرکت انسجامی و وحدت بودند؛ اینکه جمعی با هدف دیگری آمده بودند اساسا با هدف اصلی حرکت مردم همخوانی نداشت.

عرف در پاسخ به این پرسش که آیا رییس جمهوری سابق از قبل درخواست تجمع داشته است، گفت: هیچ درخواستی به استانداری و فرمانداری برای برپایی تجمع ارسال نشده بود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1466

به "ستاد تامین اصفهان در حال شناسایی توهین کنندگان به رئیس جمهوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستاد تامین اصفهان در حال شناسایی توهین کنندگان به رئیس جمهوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید