سال 98 برای کرمانشاه، سال گردشگری و اشتغال است

به گزارش تایمر سرگرمی، هوشنگ بازوند عصر امروز شنبه در شورای مصاحبهی دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، گفت: اولین جلسه شورای مصاحبه را با گردشگری شروع می کنیم که نویدبخش یک جهش در سال جدید است.

سال 98 برای کرمانشاه، سال گردشگری و اشتغال است

استاندار کرمانشاه با اشاره به نامگذاری سال جدید با عنوان رونق تولید، افزود: این موضوع می تواند موجب رونق جدی در این حوزه شود.

وی به برگزاری جشنواره کرمانشاه پایتخت نوروز ایران اشاره کرد و گفت: مراسم ارزشمندی بود که نشانه های زیادی از نشاط و شادی برای مردم به همراه داشت.

بازوند با یادآوری فرمایشات رهبر معظم انقلاب که کرمانشاه را سینه ستبر و چهره زیبای ایران اسلامی نامیدند، گفت: این فستیوال گوشه ای از این چهره زیبا را نشان داد.

وی گفت: سال گذشته برنامه ای داشتیم و کمیته فعالی در اتاق بازرگانی برای گردشگری راه اندازی شد.

استاندار کرمانشاه با تصریح اینکه سال 98 برای کرمانشاه سال گردشگری و اشتغال است، افزود: بومگردی از مهمترین برنامه هاست که باید تعداد این واحدها را به عدد قابل قبولی برسانیم.

بازوند ادامه داد: همچنین روستاهای هدف گردشگری را معین کردیم که تمام زیرساختها را برای آنها فراهم کنیم

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه جهش خوبی در حوزه گردشگری امسال شاهد خواهیم بود، گفت: امیدواریم شاهد بازگشایی مرز خسروی باشیم چون اگر این اتفاق بیفتد که واقعاً دور از ذهن نیست، ما شاهد جهشی در صنعت توریسم به ویژه توریست مذهبی خواهیم بود.

وی با اشاره به وجود ظرفیت های فراوان استان در زمینه گردشگری گفت: اورامانات برای کرمانشاه به منزله چاه های نفت است، ما معتقدیم که صنعت گردشگری قادر است به تنهایی چرخ های اقتصاد استان را بچرخاند.

بازوند افزود: وسعت اورامانات 5100 کیلومترمربع است که ثبت جهانی آن را به ظرفیت بی بدیلی تبدیل می کند.

استاندار کرمانشاه شرح داد: برخی از بناهای ما در زلزله آسیب دیدند و علی رغم اعتبارات تخصیص یافته اعتبارات بیشتری نیاز دارند که انتظار داریم در دولت اعتباراتی خاص این اماکن آسیب دیده لحاظ کنید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 تیر 1398 بروزرسانی: 27 مهر 1398 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 154

به "سال 98 برای کرمانشاه، سال گردشگری و اشتغال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سال 98 برای کرمانشاه، سال گردشگری و اشتغال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید