روند انتخابات مجلس یازدهم کلید خورد؛ ثبت نام 10 آذر98

سخنگوی وزارت کشور از برگزاری نخستین جلسه ستاد انتخابات کشور به ریاست وزیر کشور خبر داد و گفت: با تصمیم این ستاد نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از دهم تا 16 آذرماه فرصت ثبت نام دارند

روند انتخابات مجلس یازدهم کلید خورد؛ ثبت نام 10 آذر98

به گزارش ایرنا، سیدسلمان سامانی گفت: در جلسه ستاد انتخابات کشور زمان ثبت نام نامزدها در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، دهم لغایت 16 آذر 98 تعیین شد، همچنین مدیرانی که می خواهند استعفا دهند تا 16خردادماه امسال فرصت دارند از سمت خود استعفا دهند.

سخنگوی وزارت کشور عنوان کرد: همچنین شوراهای تامین سراسر کشور مکلف شدند تدابیری لازم را در سراسر کشور اتخاذ کنند با تا فضایی امن و با نشاطی در انتخابات داشته باشیم.

سامانی به تعیین برنامه زمان بندی انتخابات مجلس اشاره کرد و گفت: این زمان بندی امروز از سوی وزارت کشور ابلاغ می شود که این برنامه مبتنی بر قانون فعلی (انتخابات مجلس آخرین اصلاحیه سال 95) است که با هماهنگی شورای نگهبان تهیه شد و ما آن را به تمامی فرمانداری ها در سراسر کشور ابلاغ خواهیم کرد که بر اساس آن تمامی حوزه های اجرایی و نظراتی باید اقدامات لازم بر این اساس انجام دهند.

وی شرح داد: این برنامه زمان بندی از طریق سایت وزارت کشور اعلام خواهد شد که 17 اقدام قانونی در این برنامه ریزی در نظر گرفته شده است.

سخنگوی وزارت کشور اضافه نمود: همچنین برطبق قانون مدیرانی که می خواهند برای انتخابات شرکت کنند باید از مسئولیت خود استعفا دهند که زمان استعفاهای آنها باید 6 ماه قبل از روز ثبت نام مورد قبول قرار گرفته باشد یعنی 6 ماه قبل از روز ثبت نام باید استعفایشان مورد قبول قرار گیرد نه اینکه تازه 6 ما قبل از روز ثبت نام استعفا دهند.

سامانی یادآور شد: براین اساس نامزدهای انتخاباتی که عنوان شغلی آنها در لیست مشخصی که ارائه می شود، آمده است تا 16 خرداد ماه فرصت دارند، استعفای خود را ارائه کنند و این استعفا باید مورد پذیرش مقام مسئول ذیربط قرار گیرد.

وی همچنین درمورد احتمال برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی گفت: طبق اصلاحیه ای که در سال 95 در قانون انتخابات انجام شد، مجلس این اجازه را به دولت داده است که در صورت هماهنگی با شورای نگهبان و آماده بودن شرایط انتخابات را به صورت الکترونیکی برگزار کند.

وی ادامه داد: ما در این زمینه در حال هماهنگی با شورای نگهبان هستیم و تاکید داریم که احراز هویت رای دهندگان به صورت الکترونیکی برگزار شود چرا که معتقدیم اگر احراز هویت به صورت الکترونیکی انجام شود به سلامت انتخابات کمک می کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 تیر 1398 بروزرسانی: 27 مهر 1398 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 173

به "روند انتخابات مجلس یازدهم کلید خورد؛ ثبت نام 10 آذر98" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روند انتخابات مجلس یازدهم کلید خورد؛ ثبت نام 10 آذر98"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید