روایت خبرگزاری آناتولی ترکیه از عملیات نیرو های آمریکایی علیه البغدادی

به گزارش تایمر سرگرمی، به روایت خبرگزاری آناتولی ترکیه، عملیات نیرو های آمریکایی برای کشتن ابوبکر البغدادی چهار ساعت به طول انجامیده است.

روایت خبرگزاری آناتولی ترکیه از عملیات نیرو های آمریکایی علیه البغدادی

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بامداد امروز (یکشنبه) رسانه های آمریکایی مدعی شدند که ابوبکر البغدادی سرنموده گروهک تروریستی داعش به دست نیرو های آمریکایی در استان ادلب سوریه کشته شده است.

هرچند تا کنون هیچ سند و مدرکی دال بر اثبات مرگ البغدادی ارائه نشده، اما روایات مختلفی از چگونگی مرگ وی تا کنون گزارش شده است.

خبرگزاری آناتولی ترکیه نیز به نقل از خبرنگار خود در استان ادلب سوریه، روایت خود را نوشت و مدعی شد که عملیات نیرو های آمریکایی علیه تروریست های داعش به مدت چهار ساعت به طول انجامید.

بنابر این گزارش، نیرو های آمریکایی در چند کیلومتری اردوگاه آوارگان طور لاها هلی برن کردند و در ساعت دو و نیم نیمه شب، هشت بالگرد تهاجمی و دو پهپاد نقطه نزدیکی در روستای باریشا را به مدت 90 دقیقه گلوله باران کردند.

در این میان، تروریست های داعش نیز با سلاح های سنگین به سمت بالگرد های ارتش آمریکا شلیک کردند.

آناتولی در ادامه نوشت: پس از این گلوله باران، بالگرد ها منطقه را ترک کردند و پس از نیم ساعت بازگشتند و دوباره آغاز به گلوله باران کردند و در این میان عملیات هلی برن نیز که گمان می رود نیرو های ویژه بودند نیز انجام شد.

پس از فرود نیرو های ویژه، آن ها به مدت دو ساعت و نیم با تروریست های داعش درگیر شدند و در این میان بالگرد ها به طور کلی منطقه را ترک نموده بودند. کل این عملیات چهار ساعت طول کشید.

منابع پزشکی نیز به آناتولی گفتند که در مکان عملیات یک خانه را دیده اند که به طور کامل منهدم شده و چندین چادر آوارگان نیز آتش گرفته بود. آن ها هفت جسد را در آن نقطه دیده اند که یک کودک و سه زن در بینشان بود. پنج نفر نیز زخمی شده بودند.

خبرگزاری آناتولی همچنین مدعی شد که آسمان ادلب تحت کنترل روسیه قرار گرفته است.

این روایت و روایت های رسانه های آمریکایی از قتل ابوبکر البغدادی، در حالی است که بعضی منابع معارضان سوریه نوشته اند، آن کسی که کشته شده، نه ابوبکر البغدادی، بلکه فرمانده گروهک حراس الدین است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 493

به "روایت خبرگزاری آناتولی ترکیه از عملیات نیرو های آمریکایی علیه البغدادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت خبرگزاری آناتولی ترکیه از عملیات نیرو های آمریکایی علیه البغدادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید