دفتر ریاست جمهوری فرانسه: مواضع ترامپ و ماکرون نزدیکتر شده است

دفتر ریاست جمهوری فرانسه بیان کرد مواضع رئیس جمهور این کشور و همتای آمریکایی در خصوص ایران و تجارت خارجی نزدیکتر شده است.

دفتر ریاست جمهوری فرانسه: مواضع ترامپ و ماکرون نزدیکتر شده است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از اسکای نیوز، دفتر ریاست جمهوری فرانسه روز شنبه اظهار داشت مواضع امانوئل ماکرون رئیس جمهور این کشور و همتای آمریکایی وی دونالد ترامپ در خصوص ایران، تجارت خارجی و مسائل مرتبط با آتش سوزی در جنگل های آمازون نزدیکتر شده است.

البته کاخ الیزه در بیانیه خود تلویحاً اذعان نموده است که اختلافاتی بین رؤسای جمهور فرانسه و آمریکا در خصوص موارد فوق وجود داشته، اما میزان این اختلافات کاهش یافته و مواضع دو طرف همگرا شده است.

امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه بعد از ظهر امروز شنبه پس از دیدار با همتای آمریکایی خود دونالد ترامپ اظهار داشت فرانسه و آمریکا اهداف مشترکی را در قبال ایران دنبال می نمایند.

رئیس جمهور فرانسه در خاتمه این دیدار به خبرنگاران گفت: هدف مشترک آمریکا و فرانسه این است که اجازه ندهند ایران به سلاح هسته ای دست پیدا کند.

دولت ماکرون که هنوز با بحران جلیقه زردها و شنبه های اعتراضی دست و پنجه نرم می نماید و حتی در رژه روز ملی فرانسه نیز با اعتراض مردم روبرو شد، امیدوار است با موفقیت در این پروژه نشان دهد که در عرصه سیاست خارجی توانمند است تا شاید از این طریق بتواند از شدت اعتراضات داخلی علیه خود بکاهد.

با این حال مطرح شدن اظهاراتی مبنی بر مشترک بودن اهداف فرانسه و آمریکا در قبال ایران، تردیدهای زیادی را در خصوص نیات واقعی ماکرون از میانجی گری بین ایران و آمریکا ایجاد می نماید.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 27 مهر 1398 شناسه مطلب: 297

به "دفتر ریاست جمهوری فرانسه: مواضع ترامپ و ماکرون نزدیکتر شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفتر ریاست جمهوری فرانسه: مواضع ترامپ و ماکرون نزدیکتر شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید