خطر بازگشت بحران در گیلان؛ افزایش 700 بیمار فقط در دو روز ، آمار ابتلا به کرونا در خانواده ها افزایش یافت

به گزارش تایمر سرگرمی، نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان گفت: پس از عادی شدن ترددها بیشتر مبتلایان در حوزه خانوادگی است، یعنی مردم با عادی قلمداد کردن این موضوع در محافل و دیدارهای خانوادگی شرکت کرده اند که این امر باعث شده شیوع کرونا در جمع خانوادگی افزایش یابد.

خطر بازگشت بحران در گیلان؛ افزایش 700 بیمار فقط در دو روز ، آمار ابتلا به کرونا در خانواده ها افزایش یافت

به گزارش تایمر سرگرمی به نقل از ایسنا، دکتر محمدحسین قربانی با اشاره به ورود مسافران به گیلان اظهار کرد: با عادی شدن ترددها و حضور مسافران در گیلان، احتمال شیوع موج دوم کرونا در استان بیش از پیش وجود دارد.

کننده تام الاختیار وزارت بهداشت در گیلان اضافه نمود: از تاریخ 31 فروردین براساس تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونای کشور مبنی بر بازگشایی ورودی استان ها، یک اشتباه استراتژیک برای عامه مردم بود زیرا تصور کردند که شرایط عادی شده و همین امر باعث شده در محورهای ورودی لوشان، آستارا و رودسر پیک مبتلایان به کرونا را داشته باشیم.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: آنچه که باعث توجه متخصصین شده، در این پیک بیشتر مبتلایان در حوزه خانوادگی است، یعنی مردم با عادی قلمداد کردن این موضوع در محافل و دیدارهای خانوادگی شرکت کرده اند که این امر باعث شده شیوع کرونا در جمع خانوادگی افزایش یابد.

قربانی ادامه داد: فقط در روزهای 31 فروردین و اول اردیبهشت بالغ بر 700 نفر به آمار مبتلایان به کرونا در استان گیلان افزایش یافت، این نشان می دهد که کماکان خطر بازگشت بحران در گیلان وجود دارد.

کننده تام الاختیار وزارت بهداشت در گیلان تاکید کرد: مردم ما باید بحث حفاظت شخصی و رعایت اصول بهداشتی را جدی دنبال کنند و جزء اصل های زندگی روزمره خود قرار دهند، حجم ورودی مبتلایان به مراکز درمانی خستگی کادر درمانی را دو چندان می کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 965

به "خطر بازگشت بحران در گیلان؛ افزایش 700 بیمار فقط در دو روز ، آمار ابتلا به کرونا در خانواده ها افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر بازگشت بحران در گیلان؛ افزایش 700 بیمار فقط در دو روز ، آمار ابتلا به کرونا در خانواده ها افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید