خطای سعادتمند پس از لطف وزیر ورزش و زخم های سربسته در استقلال

به گزارش تایمر سرگرمی، جنگی که مدیرعامل استقلال با وزارت ورزش آغاز کرده، شاید به برکناری او منجر شود اما زخم های سربسته استقلال و استقلالی ها را باز خواهد کرد.

خطای سعادتمند پس از لطف وزیر ورزش و زخم های سربسته در استقلال

به گزارش خبرنگاران، در تاریخ هیچ عدالتی نیست. وقتی که مصیبتی به بار می آید، تقریبا همیشه ملت به مراتب بیش از سیاستمداران گرفتارش می شوند، حتی اگر در وهله اول سیاستمداران مسبب آن فاجعه باشند. این یک نظریه است و تاریخ استقلال تقریبا پُر است از چنین فجایع و مصیبت هایی که عامل اصلی آن خود مدیران و مسئولان تصمیم گیر در وزارت و باشگاه بوده و هستند. مصیبتی که در راس قدرت شکل می گیرد و به سمت و سوی هواداران و صاحبان واقعی استقلال سرازیر می شود و همچون سیلی ویرانگر عواطف و احساسات آنان را نابود می کند.

فرقی نمی کند که چرا هوادار استقلال دل پرخونی از وزیر ورزش دارد و خیلی از مسائل تیم و باشگاه را متوجه او می کند اما اینکه در این میان یک نفر، از قدرت هوادار و احساسات پاک او و دغدغه های بی شمارش پلی برای مقابله با وزیر ورزش درست می کند، نشان دهنده تسویه حساب های شخصی و شاید قدیمی باشد که مدت هاست در پس پرده اختلافات وزیر ورزش و مدیرعامل جدید باشگاه استقلال پنهان بوده و حالا با تکیه بر حمایت هوادار و سوار بر شانه های آنان بروز پیدا می کند.

احمد سعادتمند که تا چندی پیش به عنوان مدیرکل در وزارت ورزش، در ساختمان سئول بود و هیچ کدام از هواداران استقلال نامش را هم نشنیده بودند، به لطف و اعتماد وزیر ورزش حکم عضویت در هیئت مدیره باشگاه استقلال را دریافت کرد و به سعادت آباد رفت. از آنجایی که این لطف وزیر بیش از ظرفیت او بود، سعادتمند خیلی زود با مدیرعامل وقت باشگاه و اعضای هیئت مدیره به اختلاف خورد و با استعفا و جدایی از باشگاه، دوباره به میز معاونت آموزش وزارت ورزش بازگشت.

این اتفاق در حالی افتاد که دوباره وزیر به او اعتماد کرد و تا بازگشت او، صندلی اش را به شخص دیگری واگذار نکرد. شاید هم وزیر چنین شرایطی را پیش بینی کرده بود. این البته پایان ماجرا نبود و سعادتمند که از کودکی خود و خانواده اش را استقلالی دوآتشه معرفی می کرد و گویا کینه مدیران باشگاه را نیز به دل گرفته بود، با ترفندهای خاص وزیر را مجاب کرد، این بار حکم مدیرعاملی را برایش صادر کند تا بتواند به باشگاه برگشته و ضمن جبران گذشته نقشه های جدیدش را در این باشگاه بزرگ به اجرا در بیاورد.

او با حکم وزیر و این بار به عنوان مدیرعامل به استقلال برگشت و تمام اختیارات را به دست گرفت تا نشان دهد این بار نقشه های جدیدی دارد و حتی برای وزیر هم خط و نشان هایی کشید که دامنه اختلافاتش را با رئیس سابق خود عیان کرد. ابتدا بدون توجه به شرایط تیم استقلال و برخوردهای دوگانه با فرهاد مجیدی، نام استراماچونی را بر سر زبان ها انداخت که نقطه ضعف فنی استقلال بود و هنوز زخم جدایی او بر تن هواداران نیشتر می زد.

حضور در ایتالیا در بحبوحه بازی نیمه نهایی جام حذفی و دربی 93 تهران ثابت کرد که او فراتر از یک بازی حتی حیثیتی فکر می کند و برایش برد و باخت تیمش چندان فرقی ندارد. او حتی تصمیمات مجمع باشگاه و هیئت مدیره را هم نادیده گرفت و عزم خود را برای بازگرداندن استراماچونی جزم کرد و در این راه قانون منع استفاده از مربیان و بازیکنان خارجی را به باد انتقاد گرفت و عملا آن را نفی کرد و این یعنی....من آنم که رستم بود پهلوان...!

حال با توجه به یکه تازی سعادتمند و بی توجهی به دستورالعمل ها و بخشنامه های وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال در زمینه عدم استفاده از مربیان و بازیکنان خارجی ، به نظر می رسد عمر مدیریتی او نیز خیلی زود به پایان خواهد رسید و در این میان تاریخ دوباره آن چهره سیاهش را به هواداران استقلال نشان خواهد داد. فقط معلوم نیست چه بر سر خود استقلال خواهد آمد و هزینه های مادی و معنوی و اعتباری صورت گرفته در این وانفسای مدیریتی چگونه جبران خواهد شد؟! جنگی که مدیرعامل باشگاه استقلال با وزارت ورزش و شخص وزیر آغاز کرده، هر چند به برکناری او منجر خواهد شد اما زخم های سربسته استقلال و استقلالی ها را بازتر خواهد کرد!

مهم ترین و شاید جنجالی ترین حرکت و اقدام ناشیانه سعادتمند حضور وی در مجلس شورای اسلامی و گفت وگو با تنی چند از نمایندگان بود که گفته می شود وی علیه وزیر ورزش حرف هایی زده و حتی پیشنهاد قبول مسئولیت سرپرستی وزارت ورزش را در صورت استیضاح و برکناری سلطانی فر ارائه داده است. در حقیقت می توان استنباط کرد که سعادتمند تصمیمش را برای براندازی وزیر گرفته و درصدد است از هر امکان و اهرم فشاری برای تحقق اهدافش بهره بگیرد. این همان مصیبتی است که در وهله اول سیاستمداران حاکم بر ورزش آغاز کرده اند و پایانش منجر به فاجعه خواهد شد!

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1193

به "خطای سعادتمند پس از لطف وزیر ورزش و زخم های سربسته در استقلال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطای سعادتمند پس از لطف وزیر ورزش و زخم های سربسته در استقلال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید