خبرنگاران انتخابات 2020، پرچم سفید کاخ سفید در برابر کرونا

به گزارش تایمر سرگرمی، نیویورک- خبرنگاران- انتخابات آمریکا در حالی 9 روز دیگر به انتها می رسد که تا کنون حدود 60 میلیون نفر آرای خود را به صندوق ها ریخته اند و رئیس دفتر ترامپ هم افشا کرد نمی خواهند همه گیری را کنترل نمایند.

خبرنگاران انتخابات 2020، پرچم سفید کاخ سفید در برابر کرونا

به گزارش خبرنگاران، تارنمای پروژه انتخابات آمریکا نشان می دهد تا سرانجام یکشنبه نزدیک به 60 میلیون نفر آرای خود را به صورت پستی یا حضوری به صندوق های رای ریخته اند که از 58 میلیون برگه رای ریخته شده زودهنگام در سال 2016 بیشتر است.

در سطح ملی، رای گیری زودهنگام انتخابات سال جاری آمریکا،از 43درصد کل آرای ماخوذه در انتخابات 2016 بیشتر است. سرعت رای گیری زودهنگام بعضی از ایالت ها به گونه ای است که تقریبا با اطمینان می توان گفت در این هفته از کل آرا 2016 پیشی خواهند گرفت.

سرعت بازگردانده شدن برگه های رای پستی هم نسبت به سال 2016 بیشتر شده است به گونه ای که در ایالت واشنگتن 2 میلیون و 18 هزار و 495 برگه رای برگردانده شده است در حالی که این رقم در انتخابات چهار سال پیش، 763 هزار و 934 رای بود.

به این ترتیب در این ایالت سرعت بازگرداندن آرای مردم نسبت به مدت مشابه در 2016، سه برابر افزایش یافته است.

در سراسر کشور، نه تنها تعداد بی سابقه حداقل 87 میلیون برگ رای برای مردم ارسال شده است، بلکه آنها زودتر از انتخابات گذشته آنها را پس می دهند. تقریبا 40 میلیون برگ رای گیری تا به امروز برگردانده شده است که نرخ بازگشت تقریبا 46درصد است.

پیش از این نگرانی های زیادی درباره توانایی شرکت های پستی و همچنین حضور مردمی با توجه به همه گیری کرونا مطرح شده بود اما فرایند رای گیری فعلی گویای آن است که مردم با روش فعلی بیشتر رای می دهند و زمان لازم را هم برای این کار دارا خواهند بود.

رای گیری پستی و نرخ بازگشت آرا، برای دموکرات ها مزیت بیشتری دارد. شماره های ملی برای ایالت ها با ثبت نام برای هر حزب، گویای تعداد ثبت نام نمایندگان حزبی است نه اینکه فقط ساخته ایالت های عظیم به شدت دموکراتیک چون کالیفرنیا باشند که انتخابات رای گیری به وسیله پست را انجام می دهند.

به این ترتیب تا کنون 23 میلیون و 562 هزار و 336 نفر از دموکرات ها خواستار رای گیری پستی شده اند که تا به امروز 10 میلیون و 989 هزار و 134 رای به مبادی مربوطه بازگردانده شده است.

این رقم برای جمهوری خواستار 13 میلیون و 428 هزار و 915 درخواست رای بوده است که پنج میلیون و 146 هزار و 889 رای بازگشته است.

15 میلیون و 264 هزار و 187 رای هم از سوی غیرحزبی ها درخواست شده است که تا به امروز چهار میلیون و 725 هزار و 927 رای اخذ شده است.

از سوی دیگر، جمهوری خواستار برای جبران رای دهندگان پستی دموکرات ها، چه در اوایل و چه در روز انتخابات، باید شخصا رای دهند. روز انتخابات به طور سنتی روز قوی رای گیری برای جمهوری خواستار در انتخابات اخیر بوده است.

با این حال، جمهوری خواستار در رای گیری زودهنگام حضوری پیشتاز هستند اما به اندازه آرای دموکرات ها در برگه های رای گیری نبوده است.

شرایط رقبای انتخاباتی در نظرسنجی روز یکشنبه

بایدن در کل 8 درصد در سراسر کشور از ترامپ جلو افتاده به طوری که 51 درصد از رای دهندگان احتمالی می گویند از این نامزد دموکرات حمایت و 43 درصد حمایت خود از ترامپ را اعلام می نمایند.

آنالیز نظرسنجی های یک به یک ایالت ها هم نشان می دهد که بایدن همچنان در بیشتر ایالت های به اصطلاح ایالت های نبرد انتخاباتی نیز از ترامپ پیش است.

در این نظرسنجی ها معین شده است که در ایالت مین حمایت ها از بایدن 56 و از ترامپ 42 درصد است که اختلاف 14 درصدی میان این دو نامزد وجود دارد.

در ایالت ویرجینیا حمایت ها از بایدن 55 درصد و از ترامپ 43 درصد است.

در ایالت نیوهمپشایر حمایت ها از بایدن 55 و ترامپ 43 درصد است.

همچنین حدود 56 درصد از مردم ایالت مینه سوتا حامی بایدن و 42 درصد حامی ترامپ هستند.

اما در ایالت نبراسکا ترامپ پیش بوده و حمایت ها از وی 52 درصد و حمایت ها از بایدن 46 درصد ثبت شده است.

به همین دلیل در میشیگان ترامپ 49 درصد حمایت ها و بایدن 47 درصد حمایت ها را در نظرسنجی ها بدست آورده اند.

همچنین حدود 54 درصد از مردم ویسکانسین از بایدن و حدود 43 درصد از ترامپ حمایت نموده اند.

در پنسیلوانیا نیز 51 درصد از بایدن و 44 درصد از ترامپ حمایت نموده اند.

50 درصد از مردم ایالت نوادا از نامزد دموکرات و 48 درصد از نامزد جمهوری خواه حمایت نموده اند.

در جدیدترین نظرسنجی منطقه آریزونا نیز ترامپ از حمایت حدود 50 درصدی و بایدن از حمایت 47 درصدی برخوردار بوده است.

در کارولینای شمالی نیز بایدن از حمایت 51 درصدی و ترامپ از حمایت 47 درصدی برخوردار است.

نظرسنجی جدید فلوریدا نیز نشان داده که ترامپ 49 درصد و بایدن 47 درصد حمایت ها را در اختیار دارند.

در ایالت جورجیا نیز رقابت شانه به شانه بوده و هر دو نامزد از حمایت 49 درصدی برخوردار هستند.

در ایالت آیوا ترامپ 50 درصد حمایت ها و بایدن 49 درصد حمایت ها را در اختیار دارد.

در تگزاس بایدن 48 درصد و ترامپ 45 درصد حمایت ها را در اختیار دارند اما در ایالت اُهایو ترامپ 51 درصد و بایدن 48 درصد حمایت ها را از آن خود نموده اند.

- دونالد ترامپ بعد از ظهر یکشنبه در لندوندری نیوهمپشایر، هواداران خود را جمع کرد و سپس برای مراسم هالووین در کاخ سفید به واشنگتن بازگشت.

- مایک پنس معاون وی هم با وجود اینکه بعضی از دستیاران وی به کرونا مبتلا شدند، به کارزار انتخاباتی خود ادامه داد.

- ترامپ و پنس و همچنین بایدن و کامالا هریس معاون انتخاباتی وی در گفت وگوهای جداگانه برنامه 60 دقیقه شبکه خبری سی بی اس حضور یافتند. البته این برنامه از پیش ضبط شده بود و مصاحبه با ترامپ جنجال آفرین.

- ترامپ در این گفت وگو با مجری برنامه به جدال برمی خیزد که چرا از بایدن سوالات سخت نمی پرسید و تنها می خواهید با من چنین رفتاری داشته باشید و در نهایت، مصاحبه را نیمه کاره رها کرد.

- اما بایدن و هریس تمام مدت اختصاص یافته را به سوالات پاسخ گفتند که اهم اظهارات معاون اول رئیس جمهوری سابق آمریکا را در اینجا بخوانید.

- باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا، روز سه شنبه در حمایت از بایدن و هریس در اورلاندو سخنرانی خواهد نمود. وی همچنین روز یکشنبه در یادداشت توئیتری خود از مدیریت ترامپ در مهار کرونا انتقاد کرد.

- رئیس جمهوری آمریکا در گردهمایی انتخاباتی خود در نیوهمپشایر پس از آنکه مارک میدوز رئیس کارکنان کاخ سفید گفت ما نمی خواهیم همه گیری را کنترل کنیم، درباره فراوری واکسن احتمالی کرونا گفت: این دارو سریع تحویل خواهد شد. این به سرعت همه گیری را سرانجام می دهد - به هر حال سرانجام می یابد. ما در حال چرخش هستیم اما واکسن سریعا از بین می برد ، زیرا ما می خواهیم زندگی عادی از سر گرفته گردد. زندگی معمولی. ما فقط زندگی عادی و معمولی می خواهیم.

- بایدن هم به اظهارات مارک میدوز واکنش نشان داد و گفت این اظهارات نشان می دهد دولت ترامپ از کوشش برای کاهش سرعت گسترش ویروس منصرف شده است.

بایدن اضافه کرد: مارک میدوز رئیس کارکنان کاخ سفید امروز صبح به طور خیره نماینده اذعان کرد که دولت حتی از کوشش برای کنترل این همه گیری امتناع ورزیده است، زیرا آنها از وظیفه اصلی خود برای محافظت از مردم آمریکا منصرف شده اند.

وی ادامه داد: این یک لغزش توسط میدوز نبود، بلکه تصدیق صریح استراتژی رئیس جمهوری ترامپ از ابتدای این بحران بوده است؛ به اهتزاز درآوردن پرچم سفید شکست و امیدوارم که با نادیده دریافت آن، ویروس به سادگی از بین برود، چنین نبوده و نخواهد بود.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 آذر 1399 بروزرسانی: 13 آذر 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1274

به "خبرنگاران انتخابات 2020، پرچم سفید کاخ سفید در برابر کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران انتخابات 2020، پرچم سفید کاخ سفید در برابر کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید