خبرنگاران افراد فاقد مسکن در مرحله سوم طرح اقدام ملی استان تهران ثبت نام نمایند

به گزارش تایمر سرگرمی، تهران- خبرنگاران- مدیرکل راه و شهرسازی اظهار داشت: مرحله سوم طرح اقدام ملی مسکن ویژه افراد فاقد ثبت نام مسکن از 18 دی ماه به مدت یک هفته در 19 استان کشور از جمله تهران شروع می گردد.

خبرنگاران افراد فاقد مسکن در مرحله سوم طرح اقدام ملی استان تهران ثبت نام نمایند

خلیل محبت خواه روز چهارشنبه در این باره به خبرنگار خبرنگاران گفت: در این مرحله، ثبت نام متقاضیان جدید در شهرهایی که در آنها اراضی جدید احصا شد، فراهم شده است.

وی گفت: این مرحله برای ثبت نام متقاضیان جدید در شهرهای فاقد ثبت نام در مراحل قبل و بر اساس ظرفیت های احصا شده در 183 شهر واقع در 19 استان کشور از جمله تهران برنامه ریزی شده است که متقاضیان شهر تهران می توانند از تاریخ بازگشایی سامانه که 10 صبح روز پنجشنبه 18 دی است تا ساعت 24 روز پنجشنبه 25 دی با مراجعه به سامانه tem.mrud.ir نسبت به ثبت نام بر اساس شرایط اعلامی اقدام نمایند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران ادامه داد: با توجه به محدودیت تامین اراضی پس از پالایش و احراز شرایط، متقاضیان نهایی به میزان ظرفیت احصا شده از بین متقاضیان تایید شده انتخاب خواهند شد.

وی در مورد اصلاح شهر محل تقاضا برای متقاضیان ثبت نام شده در مراحل قبلی نیز گفت :در این مرحله که به وسیله ارسال پیامک زمان آن به متقاضیان مشمول اعلام خواهد شد، متقاضیانی که به دلیل انتخاب شهر محل تقاضا، انصراف داده یا رد درخواست شده اند، می توانند در زمان اعلامی طی پیامک با مراجعه به سامانه طرح اقدام ملی مسکن به نشانی www.tem.mrud.ir نسبت به تغییر شهر محل تقاضای خود بر اساس شرایط اعلامی از سوی وزارت راه و شهرسازی در اطلاعیه های بعدی اقدام نمایند.

محبت خواه اعلام کرد: ثبت نام جدید اقدام ملی مسکن در استان تهران برای 800 واحد نصیر شهر رباط کریم باز خواهد شد و در سایر شهرها نیز مطابق با ظرفیت قبلی (ظرفیت تکمیلی) اعلام خواهد شد، گفت: طبق مصوبه هشتاد و دومین صورتجلسه شورای مسکن استان و تاکید اسلامی وزیر راه وشهرسازی در مورد معین تکلیف شرایط متقاضیان طرح اقدام ملی فراوری مسکن، متقاضیان فاقد آورده اولیه پس از 3 بار اعلام هشدار و 3 مرتبه تمدید زمان پرداخت و همچنین 3 مرتبه ارسال پیامک از سامانه اقدام ملی حذف شدند تا این امکان برای سایر شهروندان فراهم گردد.

وی تاکید نمود: اداره کل راه و شهرسازی استان تهران عملیات اجرایی پروژه های اقدام ملی فراوری مسکن را علاوه بر تهرانسر در سایت های شهریار، رباط کریم، قرچک، اسلامشهر و پاکدشت شروع نموده است.

محبت خواه با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی تهرانسر به 20 درصد رسیده است، گفت: تمامی سازندگان و پیمانکاران این پروژه طبق برنامه ریزی های انجام شده در حال اجرای این پروژه هستند و با همکاری تمامی دستگاه ها این پروژه در حال ساخت است.

به گفته وی، عملیات اجرایی پروژه های شهرهای استان تهران از جمله ایوانکی و شهریار هم در مرحله عملیات خاکی است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه طرح اقدام ملی مسکن احتیاج به مساعدت شهرداران برای صدور پیش پروانه دارد، گفت: اعمال تخفیف نرخ عوارض، صدور پروانه (50 درصد) و تقسیط نرخ عوارض و صدور پروانه تا دو سال از جمله اقداماتی است که باید در دستور کار قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگاران، شهریور سال 98 طرح اقدام ملی مسکن با حضور رییس جمهوری کلنگ زنی شد.

برای این پروژه 400 هزار واحد تعریف شد که در دور اول نام نویسی 1.6 میلیون نفر به وسیله سایت tem.mrud.ir و پیامک ثبت نام کردند که 460 هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند.

اولین واحدها به تعداد 11 هزار و 560 واحد در روز یکم آبان ماه 1399 به دستور رئیس جمهوری افتتاح شد.

این پروژه به وسیله آورده متقاضیان و 100 میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود 18 درصد ساخته می گردد. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود 40 میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه های تابستان 1399 به متری 2.7 میلیون تومان می رسد.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1407

به "خبرنگاران افراد فاقد مسکن در مرحله سوم طرح اقدام ملی استان تهران ثبت نام نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران افراد فاقد مسکن در مرحله سوم طرح اقدام ملی استان تهران ثبت نام نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید