خبرنگاران استرالیا به جرایم جنگی نظامیان خود در افغانستان اعتراف کرد

به گزارش تایمر سرگرمی، تهران - خبرنگاران - استرالیا روز پنجشنبه پس از خاتمه تحقیقاتی چهار ساله اعتراف کرد که نظامیان نیروهای ویژه این کشور مسئول قتل 39 انسان بی گناه در افغانستان بوده اند.

خبرنگاران استرالیا به جرایم جنگی نظامیان خود در افغانستان اعتراف کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از الجزیره، ژنرال انگوس کمپل فرمانده نیروهای دفاعی(Defence Force) استرالیا گفت بر اساس نتایج این تحقیقات معین شده که نیروهای ویژه استرالیا اقدام به قتل زندانیان، کشاورزان و سایر غیرنظامیان نموده است.

کمپل در گفت و گو با خبرنگاران اضافه نمود: گزارش تحقیقات به این نتیجه رسیده که اطلاعات معتبری در تایید 23 حادثه منجر به قتل 39 غیرنظامی افغان توسط 25 سرباز نیروهای ویژه استرالیا وجود دارد. وی در عین حال ادعا کرد که کشتن غیرقانونی غیرنظامیان و زندانیان هرگز قابل قبول نیست .

بعضی از افراد مسئول این جنایات هنوز در خدمت ارتش استرالیا هستند در حالی که بعضی دیگر ارتش را ترک نموده اند. این گزارش تحقیقات توصیه نموده که 23 رویداد شامل قتل 19 نفر به تحقیقات جنایی به پلیس اجاع گردد. استرالیا این تحقیقات را در سال 2016میلادی در پی افشای اقدام نظامیان این کشور در قتل غیرنظامیان در افغانستان شروع کرد اما در شروع کوشش نموده بود که این گزارشها را سانسور کند.

نیروهای ویژه استرالیا که از سال 2001 وارد افغانستان شدند بر اساس بعضی مستندات و اتهام های مطرح شده، تنها در فاصله سال های 2009 تا 2013 دستکم 10 شلیک داشته اند که در آنها افراد غیرمسلح از جمله بچه ها جان خود را از دست داده اند. در یکی از این موارد که در سپتامبر سال 2013 رخ داد، در حمله به خانه ای، یک افغان و 6 کودکش که در خواب بودند، کشته شدند. قتل دو افغان توسط نظامیان استرالیا در سال 2012 و کشته شدن یک موتورسوار افغان در سال 2013 نیز از دیگر موارد گسترده جنایات جنگی است که نظامیان استرالیا متهم به انجام آن هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1307

به "خبرنگاران استرالیا به جرایم جنگی نظامیان خود در افغانستان اعتراف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استرالیا به جرایم جنگی نظامیان خود در افغانستان اعتراف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید