حمایت از سرمایه گذاری در بخش گردشگری با تسهیلات ارزان قیمت

به گزارش تایمر سرگرمی، سرپرست گردشگری و معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بر حمایت از سرمایه گذاران در حوزه زیر ساخت های گردشگری با ارائه تسهیلات ارزان قیمت تاکید نمود.

حمایت از سرمایه گذاری در بخش گردشگری با تسهیلات ارزان قیمت

به گزارش خبرنگاران، محمد خیاطیان سرپرست معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی با حضور در برنامه پیشران شبکه 4 سیما که با موضوع گردشگری و مسائل پیش روی این صنعت برگزار گردید، به بحث و گفتگو دراین باره پرداخت.

سرپرست معاونت گردشگری در پاسخ به سؤالی درباره اقدامات صورت گرفته سازمان متبوع خود در حوزه آموزش و بیمه راهنمایان گردشگری، گفت: مباحث یادشده دو مقوله مهم در بروزرسانی فعالیت های راهنمایان گردشگری است و سازمان میراث فرهنگی این موضوع را به شکل جدی دنبال می نماید.

او دراین باره اضافه نمود: اخیراً تفاهم نامه بسیار خوبی میان سازمان میراث فرهنگی و وزارت کار منعقد شده که در آن بحث بیمه کارفرمایی و آموزش های لازم برای راهنمایان تورهای گردشگری در نظر گرفته شده است.

او با بیان اینکه اگر بخواهیم مسائل مربوط به بیمه راهنمایان گردشگری را به صورت فراگیر حل کنیم، نیازمند اعتبارات و مصوبات مجلس شورای اسلامی هستیم، ادامه داد: ما اعتباری نیز برای دوره آموزش راهنمایان در نظر گرفته ایم تا در طول این دوره هزینه ای بر دوش آن ها و همچنین آژانس ها تحمیل نگردد.

خیاطیان با اشاره به اینکه راهنمایان گردشگری باید بتوانند از مزیت به وجود آمده در بازار کار و فعالیت های بخش خصوصی نیز استفاده نمایند، یادآور شد: در بند الف ماده 100 برنامه ششم توسعه، قانون گذار سازمان میراث فرهنگی را مکلف به تدوین سند جامع راهبردی گردشگری نموده است که این سند هم اکنون تهیه شده و به کمیسیون های تخصصی و سازمان برنامه وبودجه نیز رفته و مورد تأیید قرار گرفته و به صورت لایحه برای تصویب از سوی دولت تقدیم مجلس خواهد شد و موارد یادشده نیز در این سند مورد اهتمام جدی قرار گرفته است.

سرپرست معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی با اشاره به رشد گردشگری با وجود محدودیت های منابع، اضافه نمود: برای رونق گردشگری باید ضعف ها و چالش ها در دستگاه های مختلفی آنالیز و مرتفع گردد. به عنوان مثال در توسعه گردشگری سیستم راه ها و حمل ونقل نقش مهمی را ایفا می نماید.

خیاطیان با اعلام اینکه ما نیازمند جامعیت در قوانین گردشگری هستیم، اعلام نمود: برای رشد سرمایه گذاری در زیرساخت های صنعت گردشگری اهتمام کلی و جدی ضروری است و ما در سازمان میراث فرهنگی کوشش نموده ایم اقدامات عملی را دراین باره به اجرا بگذاریم.

او در تشریح اقدامات صورت گرفته دراین باره، اضافه نمود: ما برای ایجاد ساختارهایی نظیر هتل در محل هایی که فاقد این اماکن است تسهیلات مناسب و با نرخ سود پایین در نظر گرفته ایم و دراین باره با بانک ها رایزنی های لازم را انجام داده ایم.

او با اشاره به اعطای تسهیلات ارزان قیمت برای تجهیز، مرمت و نوسازی اماکن مربوط به گردشگری ادامه داد: معاونت سرمایه گذاری و ادارات کل استانی سازمان میراث فرهنگی اختیارات تفویض شده ای را برای بهره مندی سرمایه گذاران علاقه مند به این تسهیلات را دارا هستند و در بعضی پروژه ها با توجه به پیشرفت های صورت گرفته 100میلیارد تومان هم تسهیلات اعطا شده است.

خیاطیان با تأکید بر کارآمدی توسعه اقامتگاه های بوم گردی در کشور اضافه نمود: بوم گردی با اتکا به یکی از مزیت های مهم کشورمان که همان تنوع اقلیم و جاذبه های طبیعی است، بسیاری از گردشگران را به خود جذب نموده است و تعداد زیادی از این فضاها تا ماه ها توسط گردشگران، رزرو شده است.

معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، در سرانجام نبود ارتباط مستمر با شبکه رزرواسیون و پروازهای خارجی با داخل و نبود امکان بهره مندی از کارت های اعتباری گردشگران خارجی در داخل کشور را از دیگر مسائل پیش روی این حوزه خواند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 6 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 283

به "حمایت از سرمایه گذاری در بخش گردشگری با تسهیلات ارزان قیمت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از سرمایه گذاری در بخش گردشگری با تسهیلات ارزان قیمت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید