جنبلاط: نخست وزیری الحریری اعتراضات را شعله ور خواهد نمود

به گزارش تایمر سرگرمی، ولید جنبلاط رییس حزب سوسیالیست ترقی خواه لبنان ضمن اعلام مخالفت خود با انتخاب سعد الحریری به عنوان نخست وزیر، گفت که مامور شدن او برای تشکیل کابینه اعتراضات را شعله ور خواهد نمود.

جنبلاط: نخست وزیری الحریری اعتراضات را شعله ور خواهد نمود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به دنبال شروع رایزنی های سعد الحریری برای تشکیل کابینه جدید لبنان پس از استعفای مصطفی ادیب، رئیس حزب سوسیالیست ترقی خواه صراحتا گفت که مخالف با نخست وزیری دوباره الحریری است.

جنبلاط در مصاحبه با شبکه تلویزیونی الجدید لبنان گفت: سعد الحریری خودش را نخست وزیر می خواند و دیگر لازم نیست که به کاخ بعبدا (مقر ریاست جمهوری لبنان و محل مذاکرات تشکیل دولت) برویم.

رئیس حزب سوسیالیت ترقی خواه لبنان، ادعا کرد: الحریری کشور را تحویل حزب الله، امل و همچنین جریان آزاد ملی به ریاست جبران باسیل داد.

وی توضیح داد: به رئیس جریان المستقبل گفتم که فرد دیگری را برای نخست وزیری معرفی کند و این به نفعش است. سعد الحریری خواهان تشکیل دولت تکنوکرات منهای رجال سیاسی است، این در حالی است که خود او یک شخصیت سیاسی به شمار می رود.

جنبلاط اضافه کرد: من همچنین به شخص سعد الحریری و امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه گفتم که بهتر است شخص دیگری مانند نواف سلام برای نخست وزیری لبنان معرفی گردد، زیرا مشخص دوباره سعد الحریری به عنوان نخست وزیر باعث اعتراضات مجدد مردم لبنان خواهد شد.

جنبلاط در ادامه این پرسش را مطرح نموده که آیا همه سیاسیون لبنان فاسد هستند و خود سعد الحریری سیاسی نیست؟ آیا حزب الله و جنبش امل فضانوردان را به وزارت دارایی می آورند؟ میشل عون رئیس جمهور لبنان از اقای سعد الحریری می خواهد که با جبران باسیل همکاری کند.

رئیس حزب سوسیالیت ترقی خواه لبنان همچنین تاکید نمود که هیئت جریان المستقبل به ریاست سعد الحریری برای مذاکره درباره تشکیل کابینه جدید را به حضور نپذیرفته است.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش نبیه بری رئیس مجلس لبنان را یکی از متحدان خود در عرصه سیاست دانست و توضیح داد: نبیه بری همپیمان من است و ما دائما با هم در ارتباط هستیم.

ولید جنبلاط با بیان اینکه روابط حزب متبوعش با حزب الله قطع نشده است، تاکید نمود: شرایط امنیتی اجازه ملاقات ما با سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان را نمی دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 آذر 1399 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1248

به "جنبلاط: نخست وزیری الحریری اعتراضات را شعله ور خواهد نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنبلاط: نخست وزیری الحریری اعتراضات را شعله ور خواهد نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید