جان کری از زمان خروج آمریکا از برجام با مقامات ایرانی صحبتی نکرده است

به گزارش تایمر سرگرمی، پایگاه خبری شبکه سی ان ان با انتشار ویدیوی اظهارات جان کری در نقد تصمیم دونالد ترامپ برای خارج کردن آمریکا از توافق هسته ای یک فکت چک برای ادعای شب گذشته دونالد ترامپ مبنی بر نقض قانون لوگان توسط کری و کارشکنی وی در برقراری تماس ایران با آمریکا ارائه کرده و این ادعا را به نقل از یک منبع آگاه نزدیک به کری رد کرد.

جان کری از زمان خروج آمریکا از برجام با مقامات ایرانی صحبتی نکرده است

به گزارش تایمر سرگرمی، پایگاه اینترنتی شبکه سی ان ان، ویدئویی از سخنان جان کری منتشر کرد که جان کری، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا تصمیم دونالد ترامپ برای خارج کردن آمریکا از توافق هسته ای را مورد انتقاد قرار داده و می گوید: این اقدامی خطرناک و غیرعاقلانه است و مبتنی بر هیچ راهبردی نیست که بتواند کشورهای دیگر را برای حمایت از آن سر یک میز جمع کند و بیشتر بر کارزاری استوار است که او [دونالد ترامپ] آن را دنبال کرده است اما بر هیچ یک از اهدافی که آن ها را ترسیم کرده است تکیه ندارد؛ البته اگر اهدافی در کار باشند.

وی افزود: این که بگوییم این توافق بدترین توافق است، باعث نمی شود که واقعاً بدترین توافق باشد.

سی ان ان در ادامه به نقل از یک منبع آگاه نزدیک به جان کری مطرح نمود که وی از زمانی که دونالد ترامپ گفت، که آمریکا از توافق هسته ای خارج می شود، با مقامات ایران صحبتی نکرده است.

این منبع آگاه در ادامه اظهار کرد: جان کری، قبل از خروج آمریکا از توافق هسته ای، با ایرانی ها ارتباط برقرار می کرد تا از آن ها بخواهد در توافق بمانند.

وی همچنین این موضوع را که کری ایرانی ها را از مذاکره با ترامپ دلسرد کرده باشد، رد کرد و گفت که کری در آن زمان [خروج آمریکا از برجام] از همه تقاضای گفت وگو و به کار بستن دیپلماسی داشت.

به گزارش تایمر سرگرمی، یک سخنگوی جان کری نیز در واکنش به اظهارات اخیر دونالد ترامپ، گفت که هر چیزی که رئیس جمهور ترامپ امروز گفت، صرفاً غلط است؛ ختم ماجرا.

این سخنگو ادامه داد: او درباره واقعیت ها اشتباه می کند، درباره قانون اشتباه می کند و متأسفانه درباره نحوه استفاده از دیپلماسی برای امن نگه داشتن آمریکا نیز در اشتباه بوده است.

سخنگوی وزیر امور خارجه پیشین آمریکا شرح داد: کری به مذاکره بر سر یک توافق هسته ای کمک کرد که برای حل یک مشکل سخت، کارآمد بود. جهان در آن زمان از آن حمایت کرد و اکنون هم از آن حمایت می کند. ما امید داشتیم که رئیس جمهور به جای حمله به پیشینیان خود با اهداف نمایشی، روی حل مسائل سیاست خارجی آمریکا متمرکز شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 تیر 1398 بروزرسانی: 27 مهر 1398 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 181

به "جان کری از زمان خروج آمریکا از برجام با مقامات ایرانی صحبتی نکرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جان کری از زمان خروج آمریکا از برجام با مقامات ایرانی صحبتی نکرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید