توصیه های دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت درباره سوءاستفاده افراد پزشک نما

به گزارش تایمر سرگرمی، دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت تأکید کرد: مردم فقط به راهنمای خودمراقبتی و بهبود ایمنی در برابر ویروس کرونا بر اساس اصول بهداشتی، پزشکی رایج و آموزه های طب ایرانی که با همکاری انجمن علمی طب ایرانی تهیه شده توجه نمایند.

توصیه های دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت درباره سوءاستفاده افراد پزشک نما

به گزارش گروه اجتماعی تایمر سرگرمی، دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت در بیانیه دوم خود، با تاکید بر راهبری مناسب بحران شیوع کرونا توسط دست اندرکاران حوزه سلامت، ورود افراد به اسم طب های مختلف و روش های نامشخص و دخالت غیر متخصصان و مدعیان طب سنتی و اسلامی را به این بحران، عامل سردرگمی نیازمندان و تشویش اذهان عمومی در این روز های سخت و پر خطر دانست.

این دفتر با توجه به انتشار بی رویه اخبار و مطالب مختلف در فضای مجازی با موضوع توصیه های پیشگیرانه و درمانی طب سنتی و مکمل در مقابله با کرونا از سوی افراد مختلف و بدون استناد به شواهد علمی معتبر، با تاکید مجدد بر بیانیه پیشین خود در مورد مرجعیت وزارت بهداشت برای اعلام هرگونه توصیه طب سنتی و مکمل در مورد کرونا، ضمن توجه دادن مجدد مردم و دست اندرکاران حوزه سلامت به راهنمای خودمراقبتی و بهبود ایمنی در برابر ویروس کرونا بر اساس اصول بهداشتی، پزشکی رایج و آموزه های طب ایرانی که با همکاری انجمن علمی طب سنتی ایران، به عنوان تنها انجمن علمی معتبر کشور در حوزه طب ایرانی تهیه شده و به وسیله آدرس air.ir/Zwq6Jao در دسترس است، با انتشار بیانیه ای دیگر، ورود به بحث کرونا را با اسامی طب های مختلف و روش های نامشخص عامل سردرگمی نیازمندان در این روز های سخت و پر خطر دانست.

متن کامل این بیانیه به توضیح زیر است: با بروز چهره ناخوش کرونا، دست اندرکاران حوزه سلامت، مجاهدانه، مدبرانه و شجاعانه همراه با ازخودگذشتگی به عرصه وارد شده و تمامی دانش و توان خود را به کار گرفته اند تا در این شرایط سخت و غم بار، بر این عنصر نامطلوب فائق آمده و غم انگیزتر اینکه تعدادی از این مجاهدان ازخودگذشته، در این راه جان باخته اند که این ایثار ها برای همواره بر تارک تاریخ ایران خواهد درخشید.

پر واضح است که تمامی امر در این خصوص را دست اندرکاران و همکاران در حوزه سلامت، به خوبی راهبری نموده و به انجام می رسانند که انصافا نیز تحسین همگان را به دنبال داشته است.

جای تعجب و بیشتر جای تاسف دارد که عده ای دانسته و یا ندانسته که اگر متاثر از توهم نباشد، توام با خود عظیم پنداری و خودشیفتگی است، به اسامی طب های مختلف و روش های نامشخص، قصد ورود و بر هم زدن نظم موجود را دارند که چیزی جز ایجاد اضطراب بیشتر و سردرگمی نیازمندان را در این روز های سخت و پر خطر به دنبال ندارد.

مگر جان مردم بی گناه و بی پناه را می توان به دست این افراد غیر عالم و غیر متخصص سپرد که هرازگاهی با کردار های دور از خرد، منطق و عرف، حیثیت جانی و آبروی تاریخی را در معرض خطر قرار دهند.

در پی انتشار برخی فایل های صوتی از جمله مصاحبه های مربوط به ستاد بحران کرونای شهر مقدس قم و برخی بیانیه ها و نامه پراکنی ها و ادعا های منتشر شده در فضای مجازی، صراحتا به اطلاع می رساند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بخش ویژه ای را برای سامان بخشی، اعتباردهی و انجام وظایف در حوزه طب غیر نوین دارد و دفتر طب ایرانی و مکمل مسئولیت امور در سایر روش ها و آموزه های طبی را به عهده دارد و هرگونه ادعا و یا اقدامی در این زمینه ها، توسط این دفتر و در وزارتخانه مدیریت خواهد شد.

بدیهی است کسانی که آمرانه، عاملانه یا خودسر در این شرایط حساس ورود غیر قانونی به حوزه سلامت در ابعاد گوناگون داشته اند، عواقب سختی را درانتظار خواهند داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 849

به "توصیه های دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت درباره سوءاستفاده افراد پزشک نما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه های دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت درباره سوءاستفاده افراد پزشک نما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید