تأیید ساخت نخستین واکسن کرونا در چین

به گزارش تایمر سرگرمی، نخستین واکسن MRNA مربوط به کووید 19 در چین برای آزمایشات بالینی تأیید شد.

تأیید ساخت نخستین واکسن کرونا در چین

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش فارس به نقل از سی جی تی ان، این نخستین واکسن MRNA مربوط به COVID-19 است که برای آزمایشات بالینی در چین تأیید شده است.

از زمان شیوع بیماری همه گیر COVID-19، آموزشگاه علوم پزشکی نظامی PLA در خصوص واکسن های COVID-19 تحقیق نموده است.

مطالعه آن ها نشان می دهد که واکسن MRNA مربوط به کووید 19 نه تنها باعث بالا رفتن سطح بالای آنتی بادی های خنثی در موش ها می گردد بلکه پاسخ ایمنی سلول T را نیز افزایش می دهد.

آزمایش روی حیوانات نشان می دهد که حیوانات واکسینه شده با واکسن می توانند در مقابل حمله کروناویروس جدید مقاومت و به طور موثر از تکثیر ویروس و پیشرفت بیماری ریوی جلوگیری نمایند که این امر اثرات محافظتی خوبی را نشان می دهد.

به گفته رهبر پروژه و محقق آموزشگاه علوم نظامی PLA، واکسن های داخلی MRNA دارای سه مزیت هستند.

اول، انتخاب هدف آنتی ژن واکسن دقیق تر است و واکسن بی خطر است؛ دوم، مواد اولیه و تجهیزات اصلی همه بومی شده اند که باعث می گردد ظرفیت فراوری به سرعت گسترش یابد و مورد آخر اینکه واکسن را می توان به مدت یک هفته در دمای اتاق نگهداری کرد، به این معنی که هزینه زنجیره سرما کم است و دستیابی به واکسیناسیون گسترده را آسان تر می نماید.

منبع: فرارو
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1063

به "تأیید ساخت نخستین واکسن کرونا در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأیید ساخت نخستین واکسن کرونا در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید