اقدام گوترش درباره عربستان بیانگر هرج و مرج در سازمان ملل است

به گزارش تایمر سرگرمی، جنبش انصارالله یمن اقدام آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد درباره حذف نام عربستان سعودی از فهرست ناقضان حقوق بچه ها را محکوم کرد.

اقدام گوترش درباره عربستان بیانگر هرج و مرج در سازمان ملل است

محمدعلی الحوثی از رهبران جنبش انصارالله یمن اظهار داشت که این اقدام گوترش بیانگر بی نظمی و هرج و مرج در سازمان ملل متحد و نادیده دریافت معیارهای انسانی است. این جنایت تنها با عقب نشینی گوترش از اقدام خود محو خواهد شد.

وی با بیان این مطلب اضافه کرد: حذف نام عربستان سعودی از فهرست ناقضان حقوق بچه ها در جنگها در حالی صورت می گیرد که ائتلاف سعودی جنایت جدیدی را در استان صعده مرتکب شده اند و در پی آن 13 نفر از جمله چند زن و کودک به شهادت رسیدند.

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد روز دوشنبه ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان سعودی در جنگ یمن را از فهرست سیاه این سازمان برای نقض کنندگان حقوق بچه ها حذف کرد.

گوترش روز دوشنبه در گزارش سالانه خود برای شورای امنیت سازمان ملل نوشت که نام این ائتلاف در پی کاهش پیوسته و قابل ملاحظه کشتار و یا نقض عضو [بچه ها] در حمله های هوایی و اجرای اقداماتی با هدف حفاظت از بچه ها (!)، از فهرست [سیاه] حذف می گردد است.

لازم به ذکر است که گزارش سالانه دبیرکل سازمان ملل با موضوع بچه ها و مناقشه مسلحانه به درخواست شورای امنیت سازمان ملل تهیه می گردد. در این مجموعه گزارشها، ائتلاف نظامی سعودی ظرف سه سال گذشته بطور رسمی در فهرست سیاه قرار داشت. طبق یافته های این گزارش، در سال 2019 دستکم 222 کودک در اثر حملات نظامی ائتلاف سعودی زخمی یا کشته شده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1080

به "اقدام گوترش درباره عربستان بیانگر هرج و مرج در سازمان ملل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام گوترش درباره عربستان بیانگر هرج و مرج در سازمان ملل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید