افشای انتقال سرکرده های داعش به الانبار عراق طی عملیات هلی برن آمریکا

به گزارش تایمر سرگرمی، یک مقام عراقی از عملیات هلی برن آمریکا برای انتقال شماری از سرکرده های خارجی داعش به وادی حوران و صحرای غربی الانبار اطلاع داد.

افشای انتقال سرکرده های داعش به الانبار عراق طی عملیات هلی برن آمریکا

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل تایمر سرگرمی، قُصَی الانباری مدیر اداره سازمان بدر در استان الانبار، از عملیات جدید هلی برن آمریکا در این استان و انتقال شماری از عناصر داعش از سوریه به وادی حوران پس از پاکسازی آن به دست الحشد الشعبی عراق، اطلاع داد.

الانباری در گفت وگو با پایگاه خبری المعلومه توضیح داد: پس از آنکه نیروهای آمریکایی، از نزدیک شدن هر نیرویی به وادی حوران و صحرای غربی الانبار، جلوگیری می کردند، نیروهای الحشد الشعبی خاتمه توانستند، موانع موجود را در هم بشنمایند و عناصر داعش در این منطقه را شکست دهند و وادی حوران را به طور کامل از تروریست ها پاکسازی نمایند و این اقدام طی دو عملیات اراده النصر (عزم پیروزی) اول و سوم صورت گرفت.

الانباری اضافه کرد: پس از عملیات پاکسازی، نیروهای آمریکایی مستقر در نزدیکی این منطقه، اقدام به تسهیل فرایند تردد عناصر داعش و انتقال آنها به وادی حوران و صحرای غربی به وسیله بازگشایی بعضی جاده ها و عملیات های هلی برن، می نمایند.

این مقام عراقی شرح داد: در نخستین مرحله انتقال تروریست ها به این منطقه، آمریکا شماری از سرنموده های داعش با تابعیت های خارجی را وارد وادی حوران و صحرای غربی الانبار نموده است و هدف از این اقدام نیز، احیای داعش با نامی جدید و ایجاد ناامنی در عراق است.

داعش پس از اشغال شهر موصل عراق در سال 2014، به سرعت بخش اعظمی از خاک این کشور را تحت کنترل خود درآورده بود، اما سه سال بعد، متحمل شکست شد و نیروهای عراقی پیروز شدند در سال 2017 تروریست ها را از کشورشان اخراج نمایند.

با این وجود، عناصر داعش کماکان در بعضی نقاط عراق حضور نه چندان فعال دارند و هر از گاهی عملیات تروریستی در بعضی از مناطق این کشور از جمله الانبار و نینوی و دیالی انجام می دهند به ویژه که گزارش هایی درباره تحرکات مشکوک آمریکایی ها در مرز مشترک عراق و سوریه و کوشش واشنگتن برای ایجاد تزلزل و ناامنی در عراق در راستای تحقق اهدافش در این کشور، در دست است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 16 اسفند 1398 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 700

به "افشای انتقال سرکرده های داعش به الانبار عراق طی عملیات هلی برن آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای انتقال سرکرده های داعش به الانبار عراق طی عملیات هلی برن آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید