افزایش 30درصدی سهم مرکزی از تسهیلات رونق فراوری نسبت به سال96

به گزارش تایمر سرگرمی، سید علی آقازاده روز چهارشنبه در نشست کارگروه رونق فراوری واحدهای صنعتی کوچک و متوسط استان مرکزی در اراک گفت: سال جاری 12 هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق فراوری به واحدهای صنعتی و فراوریی کوچک و متوسط استان مرکزی اختصاص می یابد.

افزایش 30درصدی سهم مرکزی از تسهیلات رونق فراوری نسبت به سال96

وی افزود: سال گذشته این میزان 9 هزار میلیارد ریال بوده است و سال جاری با افزایش نسبت به مدت مشابه قبل روبرو است، اما پاسخگوی احتیاج تمام متقاضیان دریافت تسهیلات نیست.

استاندار مرکزی بیان نمود: با توجه به این مساله تلاشی صورت پذیرد تا تسهیلات در نظر گرفته گردیده برای استان که سال جاری 12 هزار میلیارد ریال است تا انتها سال تخصیص یابد و در اختیار متقاضیان قرار بگیرد.

آقازاده خاطرنشان ساخت: در این رابطه بایستی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی، جهاد کشاورزی استان مرکزی و همچنین میراث فرهنگی و گردشگری پیگیری لازم را برای تسهیل و تسریع این امر در دستور کار قرار دهند.

وی ادامه داد: همچنین می طلبد که بانک های عامل هر چه سریعتر تسهیلات اختصاص یافته را دریافت و با تسریع و تسهیل کار آن را در اختیار متقاضیان قرار دهند.

استاندار مرکزی افزود: دولت سال جاری باید بیش از یک میلیون فرصت شغلی پایدار ایجاد کند که البته با توجه به شرایط اقتصادی موجود، تعدیل نیرو نیز در بخشی از واحدهای صنعتی و فراوریی وجود دارد، بنابراین همه دستگاه های مسئول در امر تسهیلات رونق فراوری و همچنین بانک ها باید با اعطای به موقع تسهیلات و تسریع روند کار زمینه اشتغال زایی را فراهم نمایند تا در راستای حل مسائل اقتصادی قدم موثر برداریم.

آقازاده خاطرنشان ساخت: برای اینکه دستگاه ها و بانک های عامل در پرداخت تسهیلات رونق فراوری عملکرد مطلوبی داشته باشند در این زمینه عملکرد ها آنالیز و ارزیابی می گردد و اگر عملکرد بانک یا دستگاهی قابل قبول نباشد مورد آنالیز قرار می گیرد بنابراین می طلبد که با همکاری و همراهی حرکت کنیم و زمینه فعال شدن واحدهای فراوریی کوچک و متوسط و رونق آنها را مهیا سازیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 دی 1397 بروزرسانی: 27 مهر 1398 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 26

به "افزایش 30درصدی سهم مرکزی از تسهیلات رونق فراوری نسبت به سال96" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 30درصدی سهم مرکزی از تسهیلات رونق فراوری نسبت به سال96"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید